Hindistan’da Korkunç Olay: Fil Öldürüldü Ama…

2 dakika


Hindistan’da yaşanan olay ülke basınını ayağa kaldırdı. Başkent Yeni Delhi hükümetini harekete geçiren olayda Kerbela bölgesi olarak yerel halk arasında adlandırılan bir bölgede filin ormanda aç kalması sonucunda ormandan çıkarak halkın yerleşim yerine doğru ilerlediği, bu sırada file kimliği bilinmeyen birileri tarafından içerisinde havai fişekler ile dolu bir ananas yedirildiği öğrenildi.

Filin ananası yer yemez bir kısmı ağzında, bir kısmı ise içinde olmak üzere havai fişeklerin yanıcı bir şekilde patladığı ve 15 aydır hamile olan filin acı bir şekilde göle doğru koştuğu öğrenildi.

TOPSHOT – This photograph taken on May 27, 2020 shows policemen and onlookers standing on the banks of the Velliyar River in Palakkad district of Kerala state as a dead wild elephant (C), which was pregnant, is retrieved following injuries caused when locals fed the elephant a pineapple filled with firecrackers as it wondered into a village searching for food. (Photo by STR / AFP) (Photo by STR/AFP via Getty Images)

Birkaç bu şekilde acı çektiği öğrenilen filin, özellikle birkaç gün içerisinde kurtarılmak istenmesine rağmen başarılı olunamadığı, olayla ilgili Yeni Delhi hükümetinin 2 kişiyi sorguladığı ve olayın not edildiği açıklandı. Ancak yapılan bu açıklamalar yeterli gelmedi ve filin gölde ölmesinin ardından Yeni Delhi hükümetinin hayvan haklarına karşı suçları derhal daha şiddetli cezalandırması ve en kısa süre içerisinde kapalı alanda bakılan fillerin salınması için adım atması gerektiği belirtildi.

Hindistan’da sirk sayısı fazla olduğu kadar, bazı bölgelerde hayvanlara eziyet edildiği ve bunun az sayıda olmadığı bilinen bir gerçek.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend