Havadaki Tozlar Taşa Dönüşseydi Ne Olurdu?

2 dakika


Dünyanın her bir tarafında trilyonlarca toz taneciği var. Tozlar her geçen gün daha fazla sayıda insanı etkiliyor ve daha fazla hastalığa davetiye çıkarıyor. Son yıllarda başta Çin anakarası olmak üzere dünyanın birçok farklı ülkesinde hava kirliliği giderek artarken, Türkiye gibi ülkelerde de hava kirliliği her geçen gün daha fazla artıyor.

Peki havadaki toz taneciği gibi çoğu zaman gözle göremediğimiz mikro parçacıklar taş, demir veya benzer maddelere dönüşseydi neler yaşanırdı?

Dünya Yaşanmaz Bir Yer Olurdu

Gezegende herkes bir anda yaşanmaz bir yer haline geleceği için evlerine kapanmak zorunda kalır, hava temizleyici cihazlar ile bir ömür boyu yaşamak zorunda kalırlardı. Çünkü havada çok fazla sayıda toz parçacığı gibi parçacıklar bulunmakta ve bunlar özellikle her an taş ve benzer parçacıklara dönüşseydi yıllar boyunca insanlar kapalı alanlarda yaşamak zorunda kalırlardı.

Hava temizleme cihazları da bu durumda etkili olamayacağı için özellikle büyük sorunlar yaşanacak ve gezegende canlı yaşamı insanlar için pek de mümkün olmayacaktı. En azından büyük çoğunluğumuz için mümkün olmayacaktı.

Göz Gözü Göremezdi

Ölüm olmadığı düşünülecek olursa ve yaralanmalar olduğu düşünülse bile toz parçacıklarının küçük taşlara dönüşmesi durumunda her an gökten taş yağardı. Bazı gezegenlerde nasıl ki havadan ateş ve demir ile cam gibi parçalar yağdığı biliniyorsa Dünya’da da taş yağan bir gezegen olarak adlandırılırdı.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend