Google Gerçekten Her Şeyi Biliyor Mu?

3 dakika


Adını her gün duyduğumuz, yaşamımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen Google, kurulduğu tarih 1996’dan itibaren çığ gibi büyüyen bir marka. İlk zamanlarda sadece yazılım olarak çalışan Google, son yıllarda ise sürücüsüz arabadan uzay araçlarına, insansız hava araçlarından giyilebilir teknolojilere kadar uzanabilen geniş bir alana yayıldı. İnanılmaz bir yaratıcılık ve büyüme hikayesine sahip olan Google artık bir dev. Fakat Google’ı sadece bir arama motoru olarak biliyorsanız, şimdi devamında okuyacaklarınız sizi çok şaşırtabilir;

Google Snake Ve PacMan Oyunu

Akıllı telefonların ve mobil oyunların çıkmadığı dönemde telefonlarımızdaki oyunlardan biri olan “Snake”i Google’da oynamak isterseniz arama kısmına “Elgoog Snake” yazıp çıkan sonuçlardan ilk sayfaya tıklayabilirsiniz. Böylece Google’ın kendi logosu üstünde yılan oyununu klavyedeki yönlendirme tuşları ile oynayabilirsiniz. Arama kısmına “Pacman” yazarsanız ise bir an için çocukluğunuza dönmeniz mümkün. Bu oyunu oynamayan, bilmeyen sanırım yoktur. Kült oyunlar içinde olan Pacman’i Google logosunda tasarlanmış bir labirentte oynayabiliyorsunuz.

Buzdolabındaki İnsanlar Ve Zerg Rush

Kafasını buzdolabına sokan insanlar görmek istiyorsanız, arama kısmına ‘’24154390’’ yazıp görsellere tıklayabilirsiniz. Herhangi bir anlamı var mı derseniz, kim bilir Google için bunun bir anlamı vardır belki de. Ekranda ‘’O” harflerinin inmeye başladığını görmek isterseniz arama kısmına ‘’Zerg Rush’’ yazabilirsiniz. Dilerseniz hedefleyip vurabiliyorsunuz da. Tab, eğer vurmayı başaramazsanız harflerin, arama sonuçlarını yediğini göreceksiniz. Sonunda ise ekranda O harflerinin birleşiminden oluşan bir GG yazısı çıkıyor. Bunun anlamı ise Good Game.

Google Gravity Ve Atari Breakout

Arama kısmına “Google Gravity” yazın, hemen sonrasında Kendimi Şanslı Hissediyorum’a tıklayın. Google ürünlerinin bulunduğu butonların yere düştüğünü göreceksiniz. Bu düşen parçaları tutup sürükleyebilir hatta dilediğiniz yere savurabilirsiniz. Google’ın arama yerine “Atari Breakout” yazın sonra ise görseller kısmına tıklayın. İşte karşınıza 1970’li dönemlerden itibaren hemen hemen birçok kişinin oynamış olduğu, ve çoğu kişi tarafından da sevilen oyunlardan biri olan Breakout çıkacak. Oyunu istediğiniz kadar oynayıp kazandığınız puanları arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
1
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
milano

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend