Google Akıllı Saat Jesti Yaptı!

2 dakika


Google, yeni patent başvuruları ile herkese bir jest yapmayı düşünüyor. Google Akıllı saat konusunda yeni güncellemelerle çalışmalarını sürdürürken, herkesi doğrudan ön plana çıkarmaya devam ediyor. Bu yüzden de geç kalmadan Wear OS için yeni özellikleri kullanabiliyor ve inceleyebiliyorsunuz. Yapılan bu geliştirmeler herkes için önemli bir seçenek yaratsa da, patent ofisleri bu konuda farklı özellikler sunmak istiyor.

Google’ın Pixel saatleri tanıtması uzun süredir beklense de firmadan gelen bir açıklama yok. Google’ın Wear OS işletim sistemini kullanan başka partnerleri bulunduğu için firma hiç de acele etmiyor.

Google hareketli arayüz yaptı!

ABD Patent Ofisi tarafından açıklanan yeni bir patent, Google’ın Pixel Watch ya da en azından Wear OS için yeni bir özellik geliştirdiğini gösteriyor. Bu özellik saatin ya da saatlerin farklı şekillerde kullanımını sağlayabilir.

Yeni jestler arasında ‘tut’, ‘dokun’ gibi farklı komutlar bulunuyor. Bu komutların tam olarak nasıl ve ne amaçla kullanılacağı bilinmese de artık jestlere dayalı arayüzler pek çok kişi tarafından yeni bir arayüz modeli olarak tanımlanıyor.

Google’ın Ocak 2019’a ait bu patentleri de bu alanda yeni ve yaratıcı teknolojileri işaret ediyor. Gelecekte belki de proje yapan Iron Man gibi bilgisayar kullanacağız, kim bilir?


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend