Geri Kalan Ömrünüzde Sadece En Sevdiğiniz Yemeği Tüketseydiniz Ne Olurdu?

2 dakika


Eğer her gün sadece aynı yemeği yemek zorunda kalsaydınız ne olurdu? Sıkılırdınız. Ama sadece sıkılmakla kalsa yine bile iyi. Beslenme ve Diyetetik Akademisi diyetisyeni ve sözcüsü Dr. Joy Dubost, bu konuda bir yanıt veriyor ve insanların her gün aynı gıdayı tüketmesinin son derece ölümcül bir tehdit olduğuna değiniyor.

Özellikle sürekli olarak aynı gıdayı tüketmek zorunda kalmak bir süre sonra insanın damak tadının yavaş yavaş bu tadı istememesine, bu gıdadan psikolojik olarak midesinin bulanmasına sebep olabiliyor.

Ancak yapılan araştırmalarda insanların her gün uzun haftalar boyunca aynı gıdayı tüketmesi durumunda psikolojik etkiden çok daha fazlasının olacağını gösteriyor. Bu etkinin ölümcül olduğu belirtiliyor.

Eğer sürekli aynı gıdayı tüketirseniz ve bunu 8 hafta ve daha fazla yaparsanız yaşayacak olduğunuz sorunlar arasında ilk sırada güçsüzlüklük geliyor. Beslenme ve Diyetetik Akademisi diyetisyeni ve sözcüsü Dr. Joy Dubost, bu konuda insanların kısa sürede aynı gıdayı tüketmeleri durumunda vitamin ve mineral eksikliği yaşayacak olduklarını, bu sebeple ilk sırada güçsüzlük yaşanacak olduğuna değiniyor.

Aynı zamanda daha sonrasında ise kısa sürede ciltte belirtiler ve organ hasarının ortaya çkması öngörülüyor. Bu durumun ardında özellikle de tek besinden tüm gereksinimlerin alınamayacak olması, bu durumun kişiyi kısa sürede güçsüz hale getirerek enfeksiyon ve benzer sağlık sorunlarına sebep olacağı düşünülüyor.

Sonucunda ise kişinin koma durumuna girerek yoğun bakıma alınması ve dışarıdan beslenecek bir duruma girmesi, sonucunda ise gıda desteği verilmez ise ölümün kesin olduğuna değiniliyor.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend