Gerçekleri Saklıyorlar Mı? Nükleer Füzeler Aslında…

2 dakika


Nükleer bombalar her zaman insanlar için korkutucu, yakıcı ve yok edici görünümde bombalar olmuşlardır. Dünya’da ortalama 8 ülkede bulunduğuna inanılan nükleer bombaların fırlatılmasından hemen sonra bir ülkeyi kasıp kavurabilecek olduğu gerçeği her zaman doğrudur. Ancak nükleer bombalar ile ilgili bazı gerçekler yerel halklar tarafından alanı bu olmayan çok kişi tarafından bilinmez.

Nükleer Bombaların 1 Tanesi Ülkeyi Bitirmez

Nükleer bombalar güçlerine göre ayrılırlar. Kısa, orta ve uzun menzilli. Bununla beraber nükleer bombaların boyutuna göre değişen etki alanları mevcut durumdadır. Örneğim 500 kiloton gücünde olan bir nükleer bomba İzmir gibi bir şehri yok edebilecek iken, 50.000 kiloton gücünde olan nükleer bomba Türkiye’yi yok edebilir. Ancak bugün için hiçbir 1 adet nükleer bomba bir ülkeyi yok edebilecek kadar güçlü değildir, bu kadar güçlüsü asla üretilememiştir.

Türkiye’yi* yok etmek isteyen bir nükleer bomba sahibi ülke aynı bombadan onlarcasını Türkiye’ye fırlatarak istediğini dakikalar içerisinde elde edebilir.

Kalıcı Etkisi Olur

Nükleer bombanın atıldığı yerde kalıcı bir yıkım yaşanacaktır ve radyasyon nedeniyle o bölgeler sanılanın aksine kısa süre değil, uzun süre yaşanamaz, asla yaşam gelişemez yerler olarak kalmaya devam edecektir.

Ülkeyi Etkilemez Ama…

Nükleer bomba atıldıktan sonra bir ülkenin her tarafında bombanın etkisi radyasyon olarak hissedilemez. İzmir’e atılacak bir nükleer küçük bombanın etkisi Zonguldak’ta hissedilmez. Ancak bunun etkisi siyasi, ekonomik ve sosyal olarak mutlaka tüm Türkiye’de ve dünyada etkili olabilir.

Nükleer Bombaya Gizlice Sahip Olamazsınız

Nükleer bombaya gizlice sahip olan ülkeler olduğu iddia edilmektedir. İsrail’in 80 kadar güçlü nükleer bombaya sahip olduğu düşünülürken, farklı bir ülkenin bunu yapması ise mümkün değildir. Çünkü sürekli olarak veriler uydular ve sensörler tarafından Dünya genelinde izlenmekte, hangi ülkede nükleer bomba üretilme aşamalarından geçildiği Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu tarafından kaydedilmektedir.

*Türkiye örnek ülkedir.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend