Geleceğin Tuvaletleri Kanalizasyona İhtiyaç Duymayacak!

2 dakika


İnsanlar bundan birkaç on yıl sonra Bill Melinda Gates Vakfı’nın önderliğinde ilerleyen ve daha binlerce şirket tarafından yapılan çalışalar sonucunda daha farklı tuvaletlere evlerinde yer verecekler. Milyarlarca insanın günde milyarlarca kez kullandığı tuvaletler özellikle hijyen açısından son derece önemli. Tuvaletlerin en alt bölümünde olan su dolu bölüm özellikle kanalizasyondan gelebilecek olası mikropların su üstüne çıkmasını engelleyebilecek, aynı zamanda olası istenmeyen görüntüleri engelleyebilecek bir engel.

Ancak gelecekte artık insanların böyle dertleri olmayacak. Bugün utanılacak bir durum gibi söz edilmesine rağmen tuvalet aslında insanlığın değil, tüm canlıların doğasında var. Her canlı tuvalet ihtiyacına sahip ve bunu yapmak zorundayız. Kimse birbirinden farklı tuvalet stillerine, özelliklerine sahip değil. Kimileri daha az tuvalet yaparken, kimileri daha fazla tuvalet yapabilir.

Ancak sonucunda herkes bir şekilde tuvalet yapmak, yapmaya mecbur kalmak zorundadır. Ancak ölünce tuvalet yapma işlemleri son bulur.

Binalarda Kullanılacak Malzemeler Üretilecek

Bill ve Melinda Gates Vakfı tuvaletlerin gelecekte kanalizasyon sistemine bağlanmasını istemiyor. Bu sayede daha iyi, daha kaliteli bir tuvalet ortamı yaratmayı, daha az mikrop ve bakteri oluşmasını sağlamak istiyorlar.

Yeni nesil tuvaletlerin çok yüksek ısı ile içerisindeki katı maddeleri yakması, sıvı maddeleri ise bir şekilde ayırması ve bunları inşaat malzemesi olarak kullanacak duruma getirmesi isteniyor. Bu sayede inşaat malzemesi sektöründe çok daha iyi bir sonuç alınabileceği, aynı zamanda atık sorunlarından Dünya’nın kurtulabilecek olduğu tahmin ediliyor.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend