“Friends” Hakkında Muhtemelen Bunları Duymadınız

3 dakika


1994 ve 2004 yılları arasında Amerika’da yayınlanan sitcom dizilerinin en başarılı örneklerinden biri olan Friends, on sezon süresi boyunca herkesi ekranlara kitlemiştir. Dünyada en çok izlenmiş diziler arasında dördüncü sırada yer alan bu dizi, altı kişilik bir arkadaş grubunun hayatını tüm gerçekçiliği ile anlatmaktadır.

Orijinal Adı Insomnia Cafe

90’lı yılların başında, Friends dizisinin yaratıcıları David Crane ve Marta Kauffan, Insomnia Cafe adında yedi sayfalık bir perde yazmışlardır. Bu ismin yanı sıra hikâyenin konusu da bildiğimiz Friends’e göre çok farklıydı. Ross ve Rachel’in yerine, Joey ve Monika’nın aşklarının ön planda olması, bunlardan yalnızca bir tanesiydi. Pilot bölüm NBC tarafından alınmasının ardından dizinin ismi Friends Like Us olarak değiştirilmiştir. Bunun ardından, Across the Hall, Sic Of One isimleri düşünülmüştür. En sonunda Friends adını karar kılmışlardır.

Kadro Daha Farklı Olabilirdi

6 kişilik kadrosu ile her bir rolleri için farklı oyuncuların düşünülmesi şaşırılacak bir durum değil elbette. Oyuncu seçimlerine Phoebe karakterini canlandırması için başvuran oyuncular, Kathy Griffin ve Jane Lynch, burada tanışmış ve arkadaş olmuşlardır. Aynı yıl Perry, başka bir dizi için de oyuncu seçimlerine katılmıştır ve hiçbirine seçilmeyerek Friends’e katılmıştır.

Dizinin Çoğu Seyirci Önünde Çekilmiş

Bir bölümü çekmek, uzun bir süreç gerektirdiğinden dolayı genellikle seyircilerin önünde çekilmiştir. Oyuncular, izleyicilerin nabzını ölçmek için bunun bir test olduğunu ve seyircilerin onları daha enerjik tuttuklarını düşünmüşlerdir. 4. Sezon finalindeki düğün sahnesi, Ross’un Emily yerine Rachel’ın adını söylemesi seyircisiz kısmının örneğidir. Jennifer Aniston’a göre en zorlu sahnelerde seyircileri çıkartıyorlar. Bunun sebebi sahneyi bozmamak ve heyecanını korumaktır.

Joey’in Çizim Tahtası

Dizi boyunca birkaç kişinin çizimleri ile sorumlu olduğu bu tahta, dizinin yıldızlarından biri haline dönüşmüştür. Kapının üstünde asılı duran bu tahta, içeri girip çıkan biri olduğu zaman mutlaka ekranlara yansıdı. Hatta dizinin büyük takipçileri, bu tahtayı takıntı haline getirmişlerdir ve üzerindeki çizimler ile verilmeye çalışılan bir gizli mesaj olduğunu düşünmüşlerdir. Bunun için günlerce uğraşmışlardır.

Büyük Kucaklaşma

Schwimmer’ın söylediklerine göre, her hafta çekimler başlamadan önce, oyuncular küçük bir daire yaparak birbirlerine sarılırlarmış. Finalden önce fazlası ile duygulanan Schwimmer : “Epeydir bunun olmasından çok korkuyordum. Hepimiz birbirimizin gözlerine bakarak içimizden ‘İyi iş çıkardık’ dedik. Küçük dairemizin son olacağının farkına vardım.” Diyerek üzüntüsünü paylaşmıştır.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
milano

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend