Frank Sinatra Aslında Kimdir?

3 dakika


12 Aralık 1915 yılında Hoboken ‘de doğmuştur. Sinema oyuncusu olarak da büyük başarı elde etmiştir. Aynı zamanda Amerikalı popüler bir şarkıcıydı. Sinatra sinemadaki ilk önem taşıyan rolünü “Higher and Higher” filminde canlandırdı. Sinatra’nın mafya ile bağlantısının olduğu, hatta The Godfather Serisinde Johnny Fontane Karakterinin de Sinatra’yı anlattığı söz konusu olabilir. Kariyerinin başlangıcı 1935 yılında bir porno filmi olmuştur.2011 yılındaki Frank Sinatra biyografisinde yazdığına göre 19 yaşındayken maskeli soyguncu rolünü canlandırmış ve rol için 100 dolar almıştır. Ve söylenen o ki ünlü olduktan sonra mafyadaki dostlarından filmin piyasadan komple silinmesini istemiş. Bu konuda da başarılı olmuşlar.Strangers in the night’tan nefret edermiş. Scooby Doo’ya istemeden de olsa ilham olmuş.

FBİ Tarafından 50 Yıl Boyunca İzlenmiş

FBI, John F. Kennedy ile olan arkadaşlığı ve çete bağlantıları ile bilinen Sinatra’yı 1940 yıllarında genç yıldız adayı olduğu günlerden 1998’deki vefatına kadar yaklaşık 50 yıl boyunca izlemiş ve hakkında 2.403 sayfalık klasör varmış. Bilgi özgürlüğü yasası uyarınca yapılan sorulara cevap olarak, bu yüklü FBI klasörü 1998 yılında kapatılmıştır.

 Evli Bir Kadın ile Yatmış

 Evli bir kadın ile yattığı için tutuklandığı iddia ediliyor. 1938 yılında evli kadın ile beraber olduğu için New Jersey’de tutuklanmış. O dönemde bir suç olarak biliniyordu. Suçu sonra zina olarak değiştirilmiş ve sonra dava düşürülmüş.

Şöhreti Hakkında Ne Düşünüyoruz?

Hollywood’da aletinin büyük olduğu ile ilgili de şöhreti varmış. Sinatra biyografi alanında yazılar vermiş,  James Kaplan, Sinatra’nın hayat aşkı olan oyuncu Ava Gardner’ın bir keresinde genç müzisyen için, “sadece 50 kilo ama 5 kilosu aleti” diye ağzından kaçırdığını söylüyor. Dört kez intihara kalkışan bir manikdepresif. Frank kendisi için “18 ayar bir manik depresif” olarak tanımlarmış. 1950 yıllarında kariyerinde geçici durgunluk yaşadığı dönmede depresyona girmiş ve kafasını fırının içine sokarak kendini öldürmeye çalışmış. Ayrıca Ava Gardner’la olan sorunlu ilişkide de üç kez intihara kalkışmıştır.

Albümleri

  • The Voice Of Frank Sinatra 1946
  • Songs By Sinatra 1947
  • Frankly Sentimental  1949
  • Dedicated To You  1950
  • Sing And Dance With Frank Sinatra 1950

Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
milano

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend