Evde Maske Yaparken Hangi Malzemeler Kullanılmalı?

2 dakika


Uzmanlar, evde maske yapacak olan vatandaşların dikkat etmesi gereken bazı kurallar olduğunu, aksi durumda bir maskenin etkili olamayabilecek olduğunu dile getiriyor.

Çok sayıda ülkede maske stoğu sorunları yaşanırken, Türkiye’de de maske sahibi olmak isteyen vatandaşlar her gün 1 adet olarak kullandıkları maskeleri son dönemde stok sorunların bağlı sebepler dolayısı ile 2 günde 1 kez değiştirmek zorunda kalabiliyorlar.

Maske yapacak olan vatandaşların en fazla dikkat etmesi gereken konular arasında birinci sırada kumaş geliyor. Çift katlı kumaşların maske yapımında en etkili kumaşlar olduğu, özellikle astarlı ceketler gibi ürünlerin kesilerek maske yapılmasının normal kıyafetlere oranla çok daha fazla koruyucu olacağı belirtiliyor.

Nefes Alabilir Olsun Ama…

Kumaşların mutlaka nefes alabilir, bariyer engeli olmayan kumaşlardan olmasına önem gösterilmesi gerekiyor. Aksi durumda nefes sorunlarına bağlı olarak baş dönmesi, kusma ve bulanık görme gibi sorunların yaşanabilecek olduğu düşünülüyor.

Maske yapacak olanların maskelerin yan kısımlarını mutlaka iyi dikmesi gerektiğine dikkat çekiliyor. Aynı zamanda maske dikiminde burun kısmının daha dikkatli dikilmesi, aksi durumda ise bunun corona virüsü gibi virüslerin maskenin içerisine hapşırma ve benzer yollar ile girmesine sebep olabileceği belirtildi.

Maske yapacak olan vatandaşların kumaş tercihinde jarse ürünler kullanmaması, bunun yerine normal orta sertlikte olan kumaşları kullanması, örgülerin ise maske yapımında asla kullanılmaması gerektiği açıklandı.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend