Evde Kaldığınız Bu Süreçte Sizi Geliştirecek Aktiviteler

4 dakika


Salgın başladığından beri sağlımızı ve çevremizde ki insanların sağlığını korumak amacıyla evlerimizden çıkmıyoruz. Bu süreçte fazlasıyla sıkılıyoruz. Bunun önüne geçmek için hem bizi meşgul ederek sıkılmamızı önleyecek hem de bizi çeşitli şekilde geliştirecek aktivitelere ihtiyacımız var. Bunları sizin için listeledik.

Online Kursa Başlayın

İnternette bir çok alanda online kurslar var. İlgi alanınıza göre bir tanesini belirleyip başlayın. Kendinizi hem meşgul eder hem de geliştirirsiniz. Sadece kurs paylaşılan ücretli veya ücretsiz şekilde kursları araştırın. Kendinizi hangi alanda geliştirmek istiyorsanız ona göre bir kurs belirleyin ve çalışmaya başlayın. Saatlerce bilgisayar başında boş dolanmaktan bizi kurtaracaktır.

Yeni Bir Kitaba Başla

Kitap okumuyorsanız kendinize yeni bir alışkanlık edinmek için tam zamanı. Hazır çok boş vaktimiz varken bunu uygulamaya başlayın. Hangi kitabı okuduğunuz çok önemli olmasada sıkılmayacağınız bir kitap seçin. Hangi kitabı okuyacağınızı bilmiyorsanız hemen burdan size kitap tavsiyesi verdiğimiz yazımıza bakabilirsiniz. Kitaplar hayatımızın her alanında bize yardımcı olacak nadir dostlardandır bunun değerini bilin ve bu konuda okumamazlık yapmayın.

Yeni İş Fikirleri Keşfet

Yeni fikirler keşfetmeye başlayın. Girişimciliğinizi arttırın. Çeşitli konularda araştırmalar yapın, hedefler belirleyin, Ne konuda fikir bulmaya çalıştığınızı düşünün. Kitaplardan, web sitelerinden yardım alın, çeşitli insanlara sorun. Neyin başarılı olup olmadığını bulmaya çalışın. Orijinal fikirler bulamasanızda mutlaka başka bir fikirleri daha iyi bir şekilde geliştirebilirsiniz.

Yeni Dizi ve Filmler Keşfet

Yeni dizi ve filmler keşfedin. Filmlerle ilgili araştırma yapın. Merak ettiklerini durmadan araştırın. Filmlerin arkaplanını bile öğrenin. Film ya da dizi de dikkatinizi çeken yerleri not alın. İzlediğiniz film ve diziler hakkında kendi yorumunuzu, kendi bakış açınızı bulun. Size ilham verebilecek şeyler keşfedebilirsiniz. Motivasyon kaynağınız olabilir. Film ve dizilerle ilgili aşağıda ki linklere tıklayarak diğer önerilerimize bakabilirsiniz.

1-Film Önerisi
2-Film Önerisi
3-Dizi Önerisi

Sanatla İlgilen

Resim çizmeye başlayın. Çizemeseniz dahi bununla ilgilenin temelini öğrenin. Kendinizi deneyin. Ne kadar yeteneğiniz olmasa da bu kendinizi geliştiremeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Bir enstrüman çalmayı öğrenin. Belki bir yüz yüze kursa gidemeyeceksiniz ama internette bunlarla ilgili yüzlerce yazı ve videolar var bunlardan öğrenmeye çalışın kim bilir belki bilmediğiniz bir yeteneğiniz vardır.

Yazılım Öğrenmeye Başla

Web site tasarımını öğrenin. Temelden başlayıp kendinizi geliştirin. Çok basit kodlarla neler yapabileceğinizi göreceksinizdir. Programlama dillerini de öğrenebilirsiniz. Şuan da kullandığımız bir çok telefon ve bilgisayar uygulaması var. Bunların nasıl yapıldığını hiç merak etmiyor musunuz ? Bunlara bakın en az bir yazılım dili öğrenin emin olun ardından da diğerleri gelecektir.

Kendine Zaman Ayır

Kendinizle başbaşa kalın. Daha önce düşünemkten kaçındığınız şeyleri düşünün bunları görün. Sıkıntılarınızı, sorunlarınızı düşünün bunlarla ilgili ne yapacağınızı düşünün. Bunları bir çözüme kavuşturun. Hayatta neler yaptığınızı, neler hayal ettiğinizi, neler yapmak istediklerinizi düşünün, Hedeflerinizi koyun, kendinizi keşfedin. Yapacağınız şeyler için zaman belirlemeyin yapmaya başlayın.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
albay

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend