Eğer Su Olmasaydı Ne Olurdu?

2 dakika


Su olmasaydı insanların yaşamının olup olmayacağı konusunda sorularınız mı var? Yanlış düşünüyorsunuz, su olmasaydı sadece insanlar değil tüm Dünya’da sorunlar yaşanacaktı. Su insanlık için olduğu kadar diğer canlılar içinde önemli bir yaşam zorunluluğu. Çoğu ağaç ve bitki eğer ki sulanmazsa yaşayamıyor, kısa süre içerisinde susuzluk dolayısı ile ölebiliyor.

Bunun yanında milyonlarca farklı hayvan türü her gün belirli bir miktarda su tüketmek zorunda. Doğada bunları bir şekilde bulabiliyor ve tüketebiliyorlar. Ancak insanlar kadar fazla su endişesi yaşadıkları söylenemez. Çoğu hayvan, insanlara oranla daha az su içerek hayatta kalabilecek düzeydedir ve daha az su tüketirler.

Bir insanla bir tavşanın içtiği su oranı arasında oldukça farklılıklar bulunur. Su tüketmeyen hayvanların %90’ından daha fazlası ilk 1 hafta içerisinde ölümle karşılaşırken, bir kısmı ise daha uzun süreler susuzluğa dayanabiliyor.

Su Olmasaydı Ne Olurdu?

Su olmasaydı insanlar ilk 3 hafta içerisinde çok büyük acılar çekmeye başlarlardı. Eğer ki su olmazsa insanların gıdaya erişimi olmayacak anlamına geliyor. Su sayesinde gıda üretilebiliyor ve bunun arkasında özellikle gıdalar insanlar tarafından tüketiliyor ve döngü devam ediyor.

Ancak su olmadığında gıda üretimi sebze için bile pek mümkün değil. Bununla beraber hayvanların suya ihtiyacı olacağı ve bulunamayacak olduğu için kırmızı et ve tavuk eti tüketmekte susuzluk durumunda mümkün olmayacak.

İnsanlar ilk 3 hafta içerisinde çok büyük ölüm oranları ile karşılaşacak iken, 6 ay içerisinde eğer Dünya’da içecek su olmazsa canlı nüfusunun %90’ından daha fazlasının ve buna bitkilerde dahil olmak üzere öleceklerdir.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
1
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend