Dünyanın En Tuhaf Ve İlginç Ülkeleri

3 dakika


Dünyanın En Tuhaf Ve İlginç Ülkeleri
Dünyanın En Tuhaf Ve İlginç Ülkeleri

Tuhaflıkları ile çığır açan ülkelerin, insanları da bir o kadar farklıdır. Rutin hayatınızdan sıkılıp, enteresan insanlar ve yerler tanımak istiyorsanız buyurun bu yerleri ziyaret edin.

Minik İnsanların Krallığı

Minik İnsanların Krallığı

Kunming’in yakınında bulunan Chen Minghjing, akıllara zarar bir dünya yaratmıştır. Cücelik hastalığı olan bireylerin bu ülkeye taşınmasını istemiştir. Bugün burada 19*48 yaş aralığında farklılık gösteren 125 adet insan yaşamaktadır. İnsanlar cüce, prenses, elf ve şövalye kıyafetlerinden oluşan tatlı ve eğlenceli kostümler giyerek, ağaç evlerine veya mantar evlerine giriyorlar. Çoğunluğu özel inşa edilmiş yurtlarda kalıyor. Onlara ait banyoları ve eşyaları kullanıyorlar. Pazar günleri tatil günleri olarak ilan ediliyor. Kendilerine vakit ayırıyor ve ev işleri yapıyorlar. Poker, voleybol gibi oyunları oynayıp ücretsiz İngilizce dersleri alıyorlar.

Dünyadaki En Mutlu Kabile

Dünyadaki En Mutlu Kabile

Piraha Kabilesi yerleşim yeri olan Brezilya’daki Porto Velho şehrine 400 km kadar uzaklıktadır. Dört gün süren tekne yolculuğu ile oraya gitmeniz mümkün. Gün geçtikçe daha da büyük zorluklara göğüs geren fakat kendi kültürlerinden kıpmayı hiç bırakmayan bir kabiledir. Modern dünyanın getirmiş olduğu kolaylıklara ihtiyaç duymayıp, elindekiler ile yetinmeyi kendilerine felsefe haline getirmeyi planlamışlardır. İnsanları sadece zorunda oldukları ihtiyaçlarını karşılayacak kadar çalışmaktadırlar. Avladıkları hayvanlar dışında hiçbir hayvana zarar vermemektedirler. Geriye kalan zamanlarda eğlenip sohbet ediyorlar. Dünyanın en mutlu kabilesi özelliğini asla yitirmiyorlar.

Cennet Ağaç Ev

Cennet Ağaç Ev

Kosta Rika’da geçen topluluğun hikâyesi de bambaşkadır. Bir zamanlar yeni evlenen Matthew ve Erica kesilme riski taşıyan 600 dönümlük ormanı satın almışlardır. Ağaç evler inşa eden çiftlere onlar gibi düşünen insanlar da zamanla eşlik etmişlerdir. 10 yılın sonunda burası Pasifik Okyanusu’nun kıyısında mükemmel bir kasaba haline dönüşmüştür. Orada yaşayan herkes kaynaklar ve rotalar hakkında rehberlik ediyorlar.

En Şişman Nüfus

İnsanlarının %95’i aşırı kiloludur ve küçük bir ada ülkesi olmasına rağmen, dünyanın en şişman ülkesi olarak seçilmiştir. Obezite sorunları yaşayan insanları ile ilgili herhangi bir şey değil, hatta aksine fast food yiyecek kültürünün ülkeye hızla yayılmasından kaynaklanmış bir durumdur.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
milano

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend