Dünyanın En Temiz Havasına Sahip Bölge Açıklandı! Teknolojinin Katkısı Çok Büyük!

2 dakika


ABD üzerinde bulunan bilimciler yeni bir araştırmaya merak saldı ve dünyanın en temiz havasına sahip bölgesini bulmak istedi. Bu yüzden de yeni araştırmalar yaparak en iyi havayı bulmak istedi. Sonuçlar başta şaşırtıcı gelse de insanların istedikleri ve bekledikleri gibi sonuçlara ulaşıldı aslında.

Antarktika Kıtası’nı çerçeveleyen Güney Okyanusu’nun Dünya’daki en temiz havaya sahip olduğu anlaşıldı. Bu konu zaten uzun süredir gündemde olan bir konu olsa da, dünyanın en temiz havası bir şekilde bilinmeliydi. Bu da zaten uzmanların merakını cezbeden bir konuydu. Artık netleşmiş oldu.

ABD Ulusal Bilimler Akademis’nin resmi dergisinde yayınlanan bu bilgiye göre Proceedings of the National Academy of Sciences’ta yayınlanan söz konusu detaylı rapora göre bu bölge oldukça temiz bir bölge.

Dünyanın dördüncü büyük okyanusu olarak tanımlanan bölge, Güney Okyanusu’nun bu konudaki önemli atılımlarını bizlerin karşısına çıkarıyor. En az insan etkisini barındıran bu bölge, kişisel beklentileri ve seçenekleri de kendine has olarak sunuyor. Çünkü bölgede insan yaşamıyor.

Doğaya salınan mikroparçacıklar diğer alanlara göre daha az!

Güney Okyanusu’nda yapılan araştırmaya göre buranın havasının temiz olmasının en net nedeni, insan ilişkisinin çok az olması. Küçük katı partiküllerin ya da sıvı damlacıkların dağılması manasına gelen gazlar, hava kirliliğine neden olan önemli bir etmendir. Bu bölgede bu durum oldukça az olduğu için hatta en az olduğu için bölgenin temizliği sürekli kendini yeniliyor.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından sunulan verilere göre dünyada hemen hemen her yıl yedi milyon insanın hava kirliliği sebepli hastalıklardan öldüğü bilgisini verebiliriz. Kalp hastalıkları, felçler, akciğer kanseri ve pek çok farklı hastalık dahil karşımıza çıkan bütün sorunları kendi içinde dengeleyebilir ve rahatlıkla kullanabiliriz. Küresel bir halk krizi olarak karşımıza çıkan bu sağlık sorunları, hepimizi etkileyecek türden olabilir!


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
1
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend