Dünyanın En Başarılı Oluşumları

2 dakika


Dünyanın en başarılı şirketleri arasında birkaç farklı şirketi göstermek mümkün. Bu oluşumlar (şirketler) özellikle milyonlarca, hatta bazıları milyarlarca insana ulaşırken, özellikle de kısa süre içerisinde büyük kazançlar elde ediyor olmaları sayesinde dikkat çekiyor.

Amazon

Dünyanın en başarılı alışveriş siteleri arasında ilk sırada yer alan ve 180’den daha fazla ülkeye aktif olarak hizmet sunduğu bilinen Amazon’un, özellikle de kısa süre içerisinde Türkiye’de de büyük bir kullanıcı kitlesi edindiği biliniyor. Kısa sürede ABD başta olmak üzere tüm dünyada adından söz ettiren şirket 1 trilyon dolar değerinde değeri ile ve dünyanın en zengin CEO’su ile adından söz ettiriyor.

Facebook

1 milyardan daha fazla kullanıcı sayısı ile adından söz ettiren Facebook, özellikle de tüm insanların olmasa bile internet erişimi olan birçok insanın buluşma noktası olarak adından söz ettiriyor. Şirket, ABD merkezli olmasına rağmen dünyanın neredeyse tüm ülkelerinde aktif olarak hizmet sunuyor.

Aliexpress

Çin merkezli olan Aliexpress özellikle akla hayale gelmeyecek ucuzlukta, milyonlarca çeşit farklı ürünü aynı anda satışa sunan ve kullanıcıların tüm dünyadan alışveriş yapabildikleri internet sitesi olarak biliniyor.

Twitter

Gündem, sosyal olaylar ve daha birçok konuda Facebook’a oranla bile çok daha fazla aktif olarak kullanılan Twitter’ın, gündem içerikleri ve diğer konular dışında bir ifade özgürlüğü platformu olduğu biliniyor. Kısa süre içerisinde milyonlarca aktif kullanıcısı olması ve siyasiler tarafından sık kullanılması ile adından sık sık söz ettirmekte.

Google

Bir şirket dünyayı değiştirebilir mi? Evet, bunun yanıtını Google veriyor. Haritalar, arama motoru, video izleme platformları ve depolama alanları ve akıllı telefonlar alanında liderliği elinde tutan Google, özellikle dünyanın değişiminde en etkili rolü 1. sırada alan şirketlerden bir tanesi.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend