Dünyadaki En Garip Trafik Kuralları

3 dakika


 Trafik kuralları, yolculuk sırasında hem bizim hem de diğer araç kullanıcıların güvenliği açısından uyulması gereken oldukça da önemli olan kurallardır. Gitmek istenilen yere karasız ve güvenli bir şekilde ulaşabilmek için bu kurallara uymak gerekir. Fakat bazı ülkelerde o kadar garip kurallar var ki, duyunca çok şaşıracaksınız.

İspanya’da Yedek Gözlük Taşıma Zorunluluğu

 Eğer İspanya’da trafikteyseniz ve numaralı gözlük kullanıyorsanız, yanınızda mutlaka yedek gözlük taşımanız gerekmektedir. Bunun nedeni ise eğer araç kullanıcısı gözlüğünü kaybederse, yerine yedek olanını kullanabilmesidir. Numaralı gözlük kullanıcıları, gözlüklerini takmadıkları zaman bazen ufak da olsa trafik kazaları gerçekleşebiliyor. Bu açıdan düşünüldüğünde biraz mantıklı bir kural gibi gözükebilir.

Almanya’da Benzininiz Bitemez

 Almanya’da aracınız ile seyahat ediyorsanız, benzininizin kesinlikle bitmemesi gerekiyor çünkü bu durum yasaktır. Bir  yerden başka bir yere gidecekseniz benzininizin kesinlikle o yol için yeterli olması gerekmektedir, aksi taktirde yüklü bir ceza ödeyebilirsiniz.

Japonya’da Su Sıçratma Yasağı

 Bu durumun yayalar açısından oldukça can sıkıcı olduğunu düşünecek olursak yerinde bir kural diyebiliriz. Özellikle yağmurlu günlerde bir aracın hızlıca yanınızdan geçip size su sıçratması çok sinir bozucu bir durumdur. Japonya’da ise bir yayaya bu şekilde su sıçratmak kuralla aykırı bir durumdur ve para cezası vardır. Keşke ülkemizde de böyle bir kural olsaydı.

Danimarka’da Altında Biri Varsa Aracınızı Çalıştıramazsınız

 Danimarka’nın yazılı trafik kurallarından birisi belki de en önemlisi ise aracın altında birisi varken o aracı çalıştıramıyor olmanızdır. Bu durum açıkçası oldukça önemli çünkü siz fark etmeseniz de aracınızın altında bir canlı ya da birçok canlılar olabilir. Böyle durumların yaşanmaması için aracınızı çalıştırmadan önce altını kontrol etmek oldukça önemlidir. Aksi taktirde hem can alabilir hem de yüklü miktarda para cezası ödemek zorunda kalabilirsiniz.

İspanya’da İstenilen Yere Park Edememe Sorunu

 İspanya’nın bir diğer garip kuralı ise çift ve tek sayı kuralıdır. Ayın çift sayılı gününde çift sayılı binaların önüne, tek sayılı günlerde ise tek sayılı numaraya sahip olan binaların önüne park edebilirsiniz. Eğer yanlışlıkla ayın 5’inde 6 numaralı binanın önüne park ederseniz, sonucunda ceza yemek zorunda kalırsınız.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
milano

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend