Dünya Dışına Korumasız Çıkarsak Ne Olur? KORKUNÇ!

2 dakika


Dünya, insan yaşamı için şimdilik bilinen en iyi gezegen. Belki ölümsüz canlıların yaşadığı, hiç sağlık sorunları yaşanmayan, çok güzel havaya sahip farklı devasa büyük gezegenler vardır, ancak biz bunları henüz insanlar olarak bilmiyor, bilemiyoruz. NASA, ESA ve birçok farkı uzay araştırmaları şirketi-kurumu tarafından yapılan çalışmalar hiçbir zaman insanlığı farklı yaşanabilir gezegenlere götüremedi.

Teknoloji bize göre çok gelişmiş olabilir ancak Evren’in büyüklüğü hesaba katıldığında aslında pek fazla gelişmediğini görebilmek mümkün. Teknolojinin gelişmesine rağmen insanlar sürekli olarak çok ciddi engeller, çok ciddi sorunlarla karşılaşmaktalar.

Atmosferi Geçersek Ne Olur?

Atmosfer, insanların ve diğer canlıların, aynı zamanda tüm Dünya’nın korunmasında en önemli kalkan. Bu dakika ortadan kalkması durumunda saniyeler içerisinde gezegendeki canlıların %99’u ölecek, diğer geri kalanlar ise eğer ki bu durumdan haberdar olmaz ve sığınaklarından çıkarlar ise saniyeler içerisinde ölümle yüz yüze kalacaklar.

Atmosfer ortadan kalkarsa Dünya daha fazla zararlı ışın ve ışıklar dolayısı ile çok kısa süre içerisinde değişimlere uğrayacak, gezegenin sıcaklığı aniden azalmaya başlarken, aynı zamanda radyasyon miktarı saniyeler içerisinde milyonlarca kat artabilecek.

Uzaya çıkarsak ne olacağını az çok buraya kadar anlamışsınızdır. Eğer ki uzaya koruma kıyafetleri olmadan çıkarsanız ya soğuk sizi öldürecek, ya da radyasyon dolayısı ile çok büyük oranda zarar göreceksiniz demektir. Ancak bu genelde radyasyon miktarı aniden sizi öldürmeyeceği için oksijensizlik en fazla öldürücü neden olarak kayıtlara geçecektir.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend