Dünya Bir Anda Yok Olabilir Mi?

2 dakika


Herkesin aklında olan sorulardan bir tanedir: Dünya bir anda yok olabilir mi? Bu sorunun yanıtı için biraz düşünmek gerek. Dünya bir gezegen olarak diğer gezegenlerde olduğu gibi olası göktaşı çarpmalarına rağmen ortadan ikiye ayrılması pek mümkün olmayan, hatta ortadan ikiye ayıracak kadar büyük bir asteroit çarpsa bile tekrar kendiliğinden birleşebileceği iddia edilen değişik bir gezegen.

Bugüne kadar NASA, ESA ve diğer uzay şirketlerinin verilerine göre herhangi bir gezegenin yok olup olmadığı konusunda hiçbir gezegenin yok olmadığı düşünülüyor. En azından uzayı izleyen devasa kameralar bugüne kadar hiçbir gezegenin yok olmadığını gösteriyor. Ancak henüz görmediğiniz evrenin diğer tarafında bugüne kadar bir anda yok olmuş gezegenler olabileceği düşünülüyor.

Dünya Bir Anda Yok Olabilirler

Dünya’nın yok olmasını engellemek için bazen insanlığın elinde yeterli güç olmayabilir. Olası bir büyük kara delik Dünya’yı beklenmedik bir anda içerisine çekebilir ve onu sonsuza dek parçalarına ayırabilir. Bunun olmasının önüne geçmek NASA’ya göre mümkün değil. Ancak Dünya’nın güçlü manyetik alanı ve yakında herhangi bir kara delik bulunmuyor olmasının Dünya’nın yok olmasına sebep olabilecek bir gelişmeye sebep olmayacağı düşünülüyor.

Bunun yanında Dünya olmasa bile insanlık bir anda yok olabilir. Bir anda Dünya’ya çarpacak olası asteroit tüm canlıları yok edebilecek kadar güçlü olabilir. Bununla beraber atmosferin zarar görmesi veya ortadan kalkması gibi sebepler canlı nüfusunu yok etmeye yetecek büyük olaylardan birkaç tanesidir.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend