Dilinize Buz Yapışırsa Ne Olur?

1 dakika


Her zaman olmasa bile eskiden çocukken buzluk kısmına dokunduğunuz zaman elinizin güçlü bir yapıştırıcı ile yapıştırıldığı hissine sahip olurdunuz. Bu his özellikle dil ve diğer sıcak vücut bölgelerinin buzluk kısmına değdirilmesi durumunda çok daha fazla yaşanabilecek bir durum iken, aynı zamanda vücudun özellikle dil kısmının buzluğa değdirilmemesi gerekir.

Ancak zaman zaman insanlar hiç ummadık şekillerde ağızlarına attıkları buz parçasının bile dillerine yapıştığını fark ederler ve bunun sonucunda bir anlık panik yaşarlar. Dilinize yapışan buz parçası saniyelik olarak yapışacağı için siz harekete geçene kadar zaten çoğu zaman için eriyip midenize gidecektir.

Su olarak midenize gitmesi mümkün olmasa bile tam parça halinde gitmesi mümkün. Ancak uzmanlar özellikle küçük çocuklara buz parçaları verilmemesi konusunda uyarıyor.

Boğazlarında Kalabilir!

Uzmanlar küçük çocuklara küçük buz parçaları verilmesinin özellikle büyük parçalarla beraber karışabileceği endişesi getirebileceğini, bu sebeple buzun çocuğun boğazında takılı kalabilecek olduğuna işaret ediyor.

Sıcak boğaz ortamında buzun hemen eriyecek olsa bile çocuğun bu durumdan psikolojik olarak fazlasıyla etkilenebilecek olduğu, bu sebeple buzun dile ve benzer yerlere yapışması durumunda çocuğa veya kişiye hemen ılık su verilmesi tavsiye ediliyor.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend