COVID-19’da Evde Eğlenceli Vakit Geçirmenin Yolları

2 dakika


COVID-19 hepimizin canını sıktı. Bazılarımız evlerde harap olurken, bazılarımız ise kısa süreli olarak evden dışarı çıkmayı bile göze aldı. Evde eğlenceli aktiviteler yapmak aslında sanıldığı kadar zor değil. Çok kısa süre içerisinde evde istediğiniz kadar kaliteli vakit geçirecek oyunlar oynayabilir, yaşınızdan bağımsız olarak evde eğlenceli vakit geçirme aktivitelerini deneyebilirsiniz.

Siz düşünmeyin diye bir sizin yerinize araştırdık, düşündük, çabaladık ettik ve sonunda evde eğlenceli vakit geçirmenin yollarını bulduk. Hem de bu COVID-19 zamanında!

Pilates Yapın

Evde her gün olmasa bile 2 günde 1 kez, ideal olarak ilk haftalar 1 haftada 3 gün olarak yapacağınız pilates sayesinde hem vücudunuzun daha iyi şekil almasını sağlayabilirsiniz. Hem de günde en az 1.5 saat vakit geçirebilirsiniz. Pilates kaslarınıza ve herhangi bir organınıza zarar vermeyeceği gibi tam tersi internetten pilates hareketlerine bakarak vücudunuzu daha dinç hale getirebilirsiniz.

Kule Yapabilirsiniz

Her evde mutlaka küçük oyun kağıtlarından vardır. Küçükken yaptığımız gibi bunlardan kuleler yapabilirsiniz. Saatler boyunca bu kuleleri her zaman bir adım daha yükseltmeye çalışarak zaman zaman ise yıkılmasına sinir olarak kendi kendinize bile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Her yaptığınızda bir kademe daha yükseltmeyi kendinize hedef edinip keyifli saatler geçirmek sizin için çok kolay hale gelebilir.

El İşleri

El işleri her zaman zordur. İlkten kimse onları %100 başarılı ve kaliteli bir şekilde yapamayabilir. Ancak bir şekilde el işlerinde başarı elde etmek mümkün olabilir. Siz evde karantina döneminde el işleri yaparak hem vaktinizi sıkılmadan geçirebilir, hem de kısa süre içerisinde el işi becerilerinizi büyük oranda geliştirmiş olabilirsiniz.

El işi yaparken en fazla dikkat etmeniz gereken konu ilkten çok fazla beceri isteyenlerden değil, en az beceri isteyenlerden başlayarak her zaman bir adım öteye geçmek olmalı.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend