Corona Virüsünün Yayılma Hızı Azaldı Mı?

1 dakika


Corona virüsünün etkisinin azalıp azalmadığı konusunda bazı soru işaretleri var. Bilim adamları bu dönemde özellikle daha fazla dikkat edilmesi gerektiğine işaret ederken, bazı ülkeler ise önlemleri neredeyse tamamen gevşetti.

Türkiye’de bugün Erdoğan tarafından açıklandığı kadarıyla önlemler büyük oranda gevşetilirken, vatandaşların dikkatli olmaları ve gerekli temizlik, sosyal mesafe ve maske uyarılarına uyması gerektiği açıklandı.

Uzmanlar virüsün bazı ülkelerde bulaşı hızının büyük oranda düşüşe geçtiğine değinirken, özellikle kısa süre içerisinde mutasyon geçirerek daha etkili ve güçlü bir şekilde geri dönebileceğini, mutasyon geçirse bile virüsün tamamen bitmediğine değiniyor. Bilim adamlarına göre corona virüsünün 2. dalgası İngiltere’yi vurması durumunda 2.5 kat daha fazla vaka ve ölüme sebep olacak iken, diğer ülkelerde daha fazla ölüm ve vaka oranlarının görülmesine sıcak bakılıyor.

Bunun sebebi olarak ise milyarlarca insanın sosyal mesafe, maske ve diğer kurallara uysun veya uymasın corona virüsünü insanlar yaşadığı sürece tamamen bitmeden veya aşı çıkmadan engellemenin asla mümkün olmayacak olmasına bağlanıyor.

Corona virüsünün etkisinin azalmış olabileceğine değinen bilim adamları, kısa vadede bu etkinin yeniden güçlenebileceğine ve bu sebeple insanların kurallara dikkat etmesi uyarılarına devam ediyorlar. ABD ve diğer ülkelerde corona virüsüne bağlı vaka sayıları azalmaya devam ederken, ölüm oranlarının daha büyük bir hızla azaldığından söz ediliyor.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend