Corona Virüs Haftanın 2 Günü Bulaşıyor, Kalan Günler Bulaşmıyor Mu?

2 dakika


Tüm Türkiye’nin aklında olan bir soru var. Hafta sonları ilan edilen sokağa çıkma yasakları corona virüsüne karşı önlem olarak ilan edilirken, bu hafta sonu aylar sonrasında ilk kez sokağa çıkma yasağı Erdoğan’ın kendi kararı doğrultusunda uygulanmayacak. Erdoğan, vatandaşların gezmesi ve eğlenmesi önerisinde bulunurken, bununla beraber vatandaşların aklında ilk yasaklardan itibaren devam eden soru işareti yine yanıtsız kaldı.

Hafta sonu 2 gün yasak ilan edilmesi, ancak haftanın 5 gününde herhangi bir yasak uygulanmaması vatandaşlara “hafta sonu bulaşan virüs, hafta içerisinde bulaşmıyor mu?” sorusunu sordurdu.

Bilim kurulu üyelerinin hiçbirisinin bu soruya yanıt vermemesi vatandaşların Twitter ve diğer sosyal medya sitelerinde şiddetli tepkilerini çekerken, aynı zamanda bu sorunun yanıtını vermek üzere açıklama yapan uzmanlar oldu. Tahminlere göre hükümetin bu konuda karar almasının sebebi virüsün etkisini 2 gün yasaklar ile kırmak olduğu, haftanın 5 günü bulaşan ve geride kalan 2 günü bulaşma özelliğinden en ufak bir pay kaybetmeyen virüsün daha fazla insanın sokağa çıkması nedeniyle yasakların ilan edildiği tahmin ediliyor.

Ancak hükümet ve bilim kurulundan bu konuda bugüne kadar hiçbir şekilde açıklama gelmemesi soru işaretlerine hiçbir zaman doğru düzgün yanıt bulunamamasına sebep oluyor. Bu hafta uygulanmayacak olmasına rağmen yasakların özellikle ne zaman tamamen sona erecek olduğu ve bir daha başlayıp başlamayacağı sorularının gelecek günlerde yaşanacak olan virüs vakası ve ölüm vakalarına bağlı olacağından kesin olarak Erdoğan tarafından söz ediliyor.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend