Çocukluğumuzun Eğlencesi Çizgi Filmler

3 dakika


Çocukluğumuzda hatta şimdi çizgi filmler hayatımızın bir parçasını oluşturmaktaydı. Pek çok şey öğrendik ve farklı duyguları tatmamızda yardımcı oldu.

 • Pokemon yıllardır dünyanın yaklaşık her yerinde serisinin pek çok bölümü yasaklanmıştı. James’in fazla büyük göğüsleri ile bikini giydiği, 11 eylül sonrasında binaların yıkıldığı, kullanılan ışıklar yüzünden izleyicilerinin sağlık sorunları yaşadığı bölümler yasaklandı.
 • Temel Reis çizeri Elzie Crisler Segar, komşularından aldığı ilhamla buradaki karakterleri yaratmıştı. Denizci komşunu Frank Temel Reis’e, Dora isimli komşusu da Safinaz’a ilham kaynağı oldu.
 • Güzel ve Çirkin çizgi filminde ana karakterin gövdesi ayıdan, gözleri normal insandan, sakalıyla kafası boğadan, kaşı ise gorilden alınmıştır.
 • Alaaddin ve Sihirli Lambasında, Alaaddin karakteri Tom Cruise’dan, Küçük Deniz Kızı Ariel ise Alysssa Milano’dan esinlenerek kurgulanmıştır.
 • Soyadları aptaloğlu anlamına gelen Simpsons ailesinin adları çizgi filmin yaratıcısı olan Matt Groening’in ailesindeki fertlere aittir. Marge, Homer, Lisa, Maggie, Patty. Bart ise Brat’ın anagram halidir. Tüm karakterler dört parmaklıdır bir tek Tanrı ve İsa beş parmaklıdır. Çizgi filmdeki karakterlerin sarı olmasının nedeni de çizgi filmi yaratan kişinin sarı renginin televizyonda daha dikkat çekeceğini düşündüğü için sarı olmuştu.
 • Scooby Doo olan ana karakterin Skippy-Doo ve Dobby-Doo isimli kardeşleri vardır. Bu zamana kadar piyasaya on iki versiyonu çıkmıştır. Çizgi filmde Fred ve Daphne’nin sürekli vakaya gitmeleri odağın farklı yerlere dönmesi için yapılmıştır.
 • Vücudumuzu Tanıyalım adlı çizgi film gördüğümüz derslerden bile daha eğitici olmuştur. Çizgi filmin sonunda neler olduğunu anlatan sakallı dede ölmüştür.
 • Winnie the Pooh adlı çizgi filmde bir iddiaya göre her karakter ayrı bir psikolojik sorundan yakınmaktaydı. Winnie’de yeme bozukluğu, Tavşan’ın obsesif kompulsif bozukluğu, Piglet’in anksiyetesi, Tiger’de dikkat eksikliği ile hiperaktive bozukluğu, Christopher Robin’in de şizofrenisi vardı.
 • Heidi kırmızı yanakları ve doğal tavırlarıyla herkesin gönlüne taht kurmuştu. Fakat bu çizgi filmin arkasında çok farklı hikaye vardı. Bu çizgi filmi orijinal hikayenin yaratıcısı Spyri, 80li senelere kadar konuşulması tabu olan çıplak ayaklı çocuklar olayından ilham alarak yazmıştır.
 • Gumball çizgi filminde Darwin, evin bir ferdi olarak görülse de aslında o bir balıktır. Bir karavandan satın alınmıştır. Sonra klozete düşmüştür ve denize açılır. Dönmeye çalışırken ayakları meydana çıkar. Cinsiyeti de tam olarak belli değildir ve zamanla evin çocuğu haline gelir.
 • Şirinler adlı çizgi filmde Gargamel karakterinin kötü olmasının sebebi kötü geçirdiği çocukluğundan dolayıdır. Çocukken doğum günü hiç kutlanmamıştır ve o günlerden nefret eder. Annesi ona kötü davrandığı için o da herkesi kışkırtmaktadır.
 • Casper, bir neslin hayaletlerden korkmamasına neden olan sevimli hayalettir. Aslında ölü bir çocuktur hatta zenginliğiyle ünlü olan Richie Rich’tir!

Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
1
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
1
beğenmedim
milano

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend