Çinli Hackerlar Covid-19 Araştırma Merkezlerine Saldırıyor!

2 dakika


Covid-19 nedeniyle ABD ve Çin arasındaki gerilim sürekli artıyor. Bu yüzden Çin şuan salgının sorumlusu ülke olarak görülüyor. ABD de bu konuda sürekli durumu yükseltiyor. Çin’e karşı bir suçlama daha yapan ABD, bu konuda yapılan çalışmaların, yani Hackerlerin COVİD-19 araştırmalarını doğrudan hedef aldığını söylüyor.

İlk olarak Çin üzerinde peyda olan koronavirüsü, günümüzde pandemi ilan edildi ve her yerde insanların uğraştığı bir hastalık haline geldi.

Son olarak ABD federal soruşturma bürosu FBI tarafından yapılan açıklamaya göre Çin hackerları bu konuda bir çalışma yapıyor ve doğrudan pandemi araştırma merkezlerine saldırı düzenliyor.

Covid-19 araştırmaları ve test çalışmaları yapan kurumların daha dikkatli olması gerektiğini açıklayan ABD, bu konuda FBI ile ortak çalışmalar yapıyor. Çinli hacker guruplarının hayati verileri çalmaya çalışması da aynı şekilde saldırıların önemli bir ayağı oluyor. Verilerin korunması için ekstra güvenlik önlemi almaya çalışan araştırma merkezleri, profesyonel tehditlerden kaçmaya çalışıyor!

FBI Detayları açıklamaya devam edecek!

Teknik detayları açıklamak için çalışmalarını sürdüren FBI, bu konuda yapılan Covid-19 mücadelesini sekteye uğratacak her şeye karşı olduklarını belirtiyor. Bu yüzden bu durumda da bir mücadele içerisinde olacağını söyleyen FBI, kendine has detayları ortaya çıkarmaya tüm hızıyla devam ediyor.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend