Çin, Pangolini Geleneksel Tıp Listesinden Çıkardı

1 dakika


COVID-19 salgınının pangolin isimli bir memeli hayvandan çıktığı iddiası üzerine Pekin yönetimine baskılar artmış, daha sonrasında yılan ve yarasalar ile ilgili iddialar ortaya atılmışı. Pekin yönetimi ülkede yabani hayvan pazarlarını kapatma kararı almasına rağmen özellikle bugün bile bazı bölgelerde yabani hayvanların satışlarına devam edildiği haberleri gelmeye devam ediyor.

Bugün yerel saatle sabah saatlerinde Pekin yönetiminin geleneksel tıpta nesli tükenmek üzere olan pangolinin kullanımını bugün resmen engellediği, hem olası virüs tehditleri, hem neslinin tükenmek üzere olmasından ötürü bu adımları atma kararı aldığı iddia edildi.

ABD ve diğer ülkelerde asla geleneksel tıp yöntemlerinde böylesi hayvanlar kullanılmazken, Çin’de ise çok değişik geleneksel tıp yöntemleri mevcut ve bu yöntemler zaman zaman tüm insanlığı hasta edebilecek kadar kötü yöntemler olarak gösteriliyor.

Örneğin pangolin etinin yenmesinin bazı hastalıkları geçirdiği iddiaları gibi iddialar corona virüsü gibi virüsleri tüm dünyaya yaymaya yetebilecek güçte olarak değerlendiriliyor. Pekin yönetimince bugün itibariyle bir daha asla kullanılmasına izin verilmeyecek olan pangolinin bundan sonra yasal olmayan bir şekilde geleneksel tıpta kullanılıp kullanılmayacak olduğu ise ayrıca merak konusu. Zira bazı Çinliler bu tür hayvanları yasadışı yollardan elde etmek konusunda uzman ve bu işler üzerinden çok yüksek aylık paralar kazanabiliyorlar.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend