Bu Sağlık Sorunları Sizi Korkutabilir!

2 dakika


Dünya’da çeşitli sağlık sorunlarını yaşayan milyonlar var. İnsanlar çeşitli sağlık sorunları yaşamalarına rağmen milyarlarca insan bazı insanların yaşadıkları sağlık sorunlarını daha önce hiç duymadı bile.

En kötü sağlık sorunlarına bir bakışta gözatalım.

Duchenne Musküler Distrofi (DMD)

Sadece erken yaşlarda erkek çocuklarda görülen Duchenne Musküler Distrofi (DMD) hastalığı 50 milyonda bir kez görülmektedir. Bu hastalıkta vücutta kaslar yerini yağa bırakarak sonucunda ise çok acılı bir süreç yaşatan hastalıktır.

Multiple Skleroz (MS)

2.5 milyondan daha fazla insanı etkilediği bilinen Multiple Skleroz (MS), nörolojik bir sağlık sorunudur ve ömür boyu kişide kalıcıdır. Hastalık tüm vücudu kontrol eder ve kişiler bazı ataklar geçirdiklerinde kalıcı sakatlıklar yaşayabilirler. Kişilerin genelde cinsel, sosyal, kişisel hayatları hastalıktan ömür boyu etkilenmektedir ve bu sebeple çok büyük problemlere sebep olmaktadır.

Kelebek hastalığı (Lupus)

Kelebek hastalığı (Lupus) yüzde kelebek şeklinde kırmızı döküntüler ile kendisini göstermektedir ve çok sınırlı sayıda insanın çok şiddetli belirtiler göstermesine neden olmaktadır. Bağışıklık sistemi yine MS’de olduğu gibi vücudun kendisine saldırmaktadır ve vücudu bir düşman olarak algılamakta olduğundan yorgunluk ve çeşitli sorunlar yaratabilir.

Amyotrofik Lateral Skleroz (ALS)

Stephan Hawking’in sağlık sorunu olarak tanınan, en fazla 6 yıl yaşam süreci yaratan ve bunun büyük kısmını yatalak halde geçirmeye sebep olan ALS kişinin Dünya’dan tamamen bağımsız hale gelmesine, sadece koma durumunda beyin fonksiyonlarının çalışmasına neden olmaktadır. Hastalık dünyanın tedavi edilemez en kötü ve en hıza ilerleyen koma durumuna sokan hastalıkları arasında yerini 1. sıradan almaktadır.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend