Bu İşler Hem Tehlikeli, Hem Vahşi Ortamlarda Yapılıyor!

2 dakika


Bazı işler vardır ki herkes onları yapamaz. Herkesin onları yapmaya cesareti, yüreği olmayabilir. Bu işler arasında bazıları hem vahşi ortamda geçer, hem de tehlikelidir.

Hepsine olmasa bile bir kısmına göz atalım.

İtfaiyeci

İtfaiye ekipleri her zaman şehir içerisinde modern kesimlerde görev yapmazlar. İtfaiye ekiplerinin bazıları özellikle ABD gibi büyük ülkelerde vahşi ormanlarda görev alırlar. Brezilya’da da Amazon ormanlarına yakın bölgelerde itfaiye ekipleri mevcuttur ve vahşi doğada görev yapmaktadırlar.

Deniz Biyoloğu

Deniz biyologları birçok farklı deniz canlısını araştırır, onları bulmak için dalış yaparlar. Denizlerin ve okyanusların en derin noktalarına kadar inmek zorunda kalırlar ve bazen bir insana oranla milyonlarca kat daha büyük olan deniz canlıları ile karşı karşıya kalırlar. Vahşi bir ortamda tehlikeli iş yaptıklarının bilincinde olmalarına rağmen bazıları için bu bir tutkudur.

Macera Rehberi

Özellikle rafting gibi su sporları rehberleri her zaman vahşi doğada tehlikeli görevler içerisinde bulunmaktalar. Bunlar arasında bazıları çok tecrübeli oldukları için tehditler artık onlar için eğlence gibi geliyor.

Orman Koruyucular

Özellikle ABD, Avustralya gibi ülkelerde ormanlarda park koruyucuları olarak adlandırılan iş mevcuttur. Orman içerisinde sürekli devriye gezegen bu kimseler olası vahşi hayvan tehdidi gibi tehlikeler ile karşı karşıya kalabilecekleri için tehlikeli işler sınıfında yer aldığı bilinmektedir.

Seyahat Yazarlığı

Ne kadar vahşi iş gibi görünmüyor olsa da, seyahat yazarları bazen en vahşi ormanları, en dalgalı denizleri aşarlar ve oralar ile ilgili diğer insanlara yol gösterici adımlar atarlar. Bazıları bu uğurda canlarını bile kaybetmiştir.

Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı

Özellikle o izlediğimiz belgeselleri çekenler son derece büyük tehlikeli iş yürütürler. Çoğu hiçbir yardım olmadan bulundukları yerde kalabileceklerini ve vahşi hayvanlara yem olabileceklerini bilerek yola çıkarlar. Korumalı arabalar her zaman onlar için kullanılabilecek araçlar olmadığından bazen dışarı çıkmak ve risk almak zorundadırlar.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend