Boğa Burcu Özellikleri Nelerdir?

11 dakika


( 21 Nisan – 21 Mayıs ) Boğa Burcu Genel Özellikleri:

 • Yönetici Gezegen: Venüs
 • Grup: Toprak
 • Renk: Pembe, mavi, eflatun
 • Uğurlu taş: Zümrüt
 • Şanslı gün: Cuma
 • Metal: Bakır

Boğa Burcu Kadını Kişisel Özellikleri:

Boğa burcu kadınları genellikle sessiz sakin mağrur bir duruşları vardır. Duruş tarzları ise genellikle otoriterdir ve çoğunlukla her konu hakkında gerçekçilerdir. Girdikleri her ortamda sessiz tavırlarıyla ve olgun duruşlarıyla dikkat çekerler. Her yönüyle çok hırslı olan boğa burcu kadınları istedikleri şeye ulaşmak için her türlü çabayı gösterir ve onun için uğraşırlar. Rutinlerine ve alışkanlıklarına çok bağlı olan boğa kadınları aynı zamanda sadakatsizliğe tahammül edemezler. Dışarıdan soğuk görünün boğa kadınları genellikle çok duygusal yapıya sahiptirler. Sevdikleri insanı çok sever ve değer verirler, sevdikleri insanlar için yapmayacakları şey yoktur. Çalışkan ve işine çok bağlı olan boğa burcu kadınları maddiyatlarına çok önem verirler çünkü onlar için rahatlık, konfor ve bol maddiyat çok önemlidir. Girdikleri işlerde genellikle kendilerini riske atmayı çok sevmeyen boğa kadınları aynı zamanda çok merhametli ve yardım severlerdir. İlişkilerde onlar için sevgi ve saygı büyük önem teşkil eder. Karşısındaki insanların da kendi gibi sadakatli, sevgili ve saygılı olmasını ister ve bekler. Evine düşkün olan boğa kadınları huzurlu, sıcak ve sevgi dolu evlerde kalmayı isterler.

Boğa Burcu Erkeği Kişisel Özellikleri

Boğa burcu erkeği genellikle inatçı halleriyle tanınırlar. Çoğunlukta ise sakin üşengeç olarak gözükseler bile bazı zamanlar onları oldukça hareketli, eğlenceli, enerjik görebiliriz. Kızdıkları zamanlarda ise kimse onları durduramaz ve oldukça sinirli, inatçı olurlar. İnatlarını kırmak ve onları inatlarından vazgeçirmek oldukça zordur. İşlerine fazla düşkün olan boğa burcu erkeği ona verilen her işi mükemmel bir şekilde sonunu getirmektedir. Fiziksel anlamda da oldukça yapılı gözükürler. Boğa burcu erkeği tam bir ev babasıdır evine çok bağlı olan boğa burcu erkeği çocuklarına çok düşkün olur onlarla farklı sıcak bağlar kurarlar. Çocuklarına genelde çok düşkün olan boğa burcu erkekleri bir o kadar da sert ve disiplinlidir. Boğa burcu erkeği karşı cins tarafından çok beğenilir çok cömert bir yapıya sahip olan boğa burçları asla savurgan değillerdir. Lükse çok meraklı olan boğa burcu erkekleri konfora ve rahatlığa oldukça düşkünlerdir.

Boğa Burcu Kişisel Özellikleri Nelerdir?

İnsan ilişkileri konusunda çok güvenilir olan boğalar aynı zamanda çok yardım sever ve çok merhametli olan tarafları öne çıkmaktadır. Genellikle arkadaştan çok boğalarla dost olunur sizin her kötü gününüzde elindeki bütün imkanları kullanarak yanınızda olmaya çalışırlar. İş hayatında ise oldukça iş bitirici olan boğalar işlerini en güzel şekilde yerine getirirler. Hayatı yaşarken rahatlıklarını ve konforlarını gözetirler ve çok önem verirler. Kendilerini riske atmayı sevmeyen boğalar çoğunlukla risklerden kaçınırlar. Mal ve mülk edinme konusunda da meraklı olan boğalar parayı iyi yönlere ve yatırımlara kullanmayı iyi bilirler ve paralarını iyi finanse ederler. Boğa burçları ilişkilerde daima güvenilir ve sadakatli taraflar olmuşlardır onların da genellikle insan ilişkilerinden bekledikleri sadakat ve güvendir. Ev hayatını çok seven boğalar genlikle evde de uyumlu sakin tavırlar gösterirler sadece bazı durumlarda veya kızdıkları zaman bitmeyen inatları ve bitmeyen öfkeleri ortaya çıkabilmektedir.

Boğa Burcu İş Hayatı:

Boğa burcu insanları kendi hedeflerine ulaşmak için çok çalışırlar. Çalışırken riske atılmayı pek sevmezler ve işlerinde genellikle pratiklikten çok sağlaması yapılmış,  çalışma yöntemlerini severler. Kendilerine has olan çalışma yöntemleri risk barındırmaz ve sorun oluşturmaz. Bu yöntem diğer çalışma arkadaşları tarafından genelde yadırgansa da onlar bildikleri yoldan devam ederler. Boğaya verilen bir işin kesinlikle sonu düşünülmemeli alınlarının teriyle ve bütün çabalarıyla verilen işi yerine getirirler.

Boğa Burcunun Sağlığı

Boğa burcunun vücuttaki karşılığı ense ve boyundur, bu nedenle soğuk algınlığı,  anjine ve boğaz ağrılarını sıklıkla hissederler. Troid bezlerinin de boğaz bölgesinde olmasından dolayı troid hastalığıyla ilgi sorunları oluşmaktadır. Bu sorunlardan biri ise troid salgıları çok olduğu için genellikle kilo problemleri yaşarlar. Sakin yapılarına rağmen bazen bitmek bilmeyen enerjileriyle ve çalıştıkları iş yerlerinde kendilerini çok fazlasıyla yorabilirler bu durumda onlara halsizlik getirebilir. Genellikle iri ve sağlıklı kişileridir. Diğer insanlara göre oldukça dayanıklı yapıları vardır. Boğa burçlarının bir genel özelliği ise aşırı yemeğe düşkün olmalarıdır buda onlarda çoğunlukla kilo problemini ortaya doğurur. Kilo problemiyle birlikte çok yemek yemeleri mide ve bağırsaklarında da problemlere yol açabilmektedir.

Boğa Burcu Aşk Hayatı

Boğa burcu aşk hayatında da kendi karakterini aynı şekilde yansıtır ve karşı tarafının karakterinde de kendinde olan özelliklerden arar. İlişkileri oldukça sakin ve sevgi dolu geçer. Boğa ilişkilerinde sevgiye çok önem verir onun için önemli olan sevgi hazzıdır. Duygusal hazlar boğa burcunun aşk hayatında çok önemlidir eğer bir ilişkisinde gerçekçi duygular yoksa o ilişkiyi devam ettirmez ve o ilişkide barınamaz. Boğa burçları ilişkilerde kıskanç ve sahiplenici yönüyle ön planda olurlar genellikle bu karşı tarafı bazen bunaltsa da boğa daima sevdiği için kıskanmaya devam edecektir. Aynı zamanda sahiplenici yapısı karşı tarafı güvende hissetmesini sağlar ve ilişkilerde bu durum iki tarafı birbirine bağlar.

Boğa Burcu Ünlüleri

 •  Adolf Hitler
 • Al Pacino
 • Ayhan Işık
 • Aykut Kocaman
 • Demet Akalın
 • Çelik
 • David Beckham
 • Karl Max
 • Demet Evgar

Boğa Burcu Fiziksel Özellikleri

Boğa burçlarının dudakları ön plandadır ve genellikle iri ve kalın bir yapıları vardır. Kadın boğa burçlarının saçı gürdür ve çoğunlukla önlerine dökümlüdür erkek boğa burçlarının ise saçları gürdür ve geç yaşlarına kadar kellik problemi çekmezler. Çeneleri ön planda olan boğa burçlarının burunları basık ve yassıdır. Göz renkleri genellikle koyu kahve ve açık kahve olan boğa burçlarının yükselenlerine göre göz renkleri yeşil, mavi gibi açık renklerde olabilirler.

Boğaların çekici yüz hatları vardır yüzlerindeki en çekici yerleri ise dolgun olan dudaklarıdır. Kilo almaya meyilli boğaların ise çeneleri ve boyunları bir olabilir. Çekici vücut hatları olan boğalar nadirde olsa minyon ve zayıf olabilirler ama genelde geniş yapılı iri insanlardır. Çoğunlukla geniş omuzları olan boğalar vücutlarının belirli yerlerinde de gamzeleri olabilir. Ses tonları ise genellikle yumuşak ve iç rahatlatıcıdır. Yürüyüşlerinde de asalet vardır genelde yürüdüklerinde herkes tarafından dikkatleri üzerlerine toplarlar. Modeller ve güzel sesli sanatçıların burçları genellikle boğalardır.

Boğa Burcu Kadını Fiziksel Özellikleri

İstisnalar dışında genellikle boğa kadınları minyon ve kısa tiplidir. Yemek yeme alışkanlıklarına göre kilolu, balıketli ve ince olarak görünebilirler. Boğa kadınlarının dikkat çeken özelliklerinden biri ise ince bile olsalar geniş omuzlu olmalarıdır. Herkes tarafından dikkat çekecek kadar güzel olan boğa burcu kadınlarının genelde omuzlarında gamzeler vardır. Giyim konusunda iddialı olan boğa burcu kadınları dikkat çekici tarzda kıyafetleri çok severler. Asil yürüyüşlerine birde iddialı kıyafet eklenen boğa burcu kadınlarının üstünden kimse gözlerini alamaz.

Boğa Burcu Erkeği Fiziksel Özellikleri

Geniş omuz yapısına sahip olan boğa burçları genellikle spor tarzda giyinmeyi severler. Boğa burcu erkeğinin iri görünüme sahip olması herkes tarafından beğeni kazanır ve çekiciliğini artırır. Giyim konusunda da genelde pastel renkleri seçerler. Alınları dar olan boğa burcu erkeklerinin çoğunlukla saçları da oldukça gür bir yapıya sahiptir.

Boğa Burcu Olumsuz Özellikleri

Boğa burcunun bilinen en olumsuz özelliği inatçı olmalarıdır. Eğer bir olaya veya konuya inat etmişseler boğayı o inadından kimse geri çekemez. Daima kendi bildikleri şey doğrultusunda giderler o doğrultuda giderlerken etraftan gelen öneri ve akılları asla dinlemezler ve yine kendi bildiklerini okurlar. Boğa burçlarının bir kötü özelliği ise parladıklarında sönmeleri çok zor olur. Genelde sakin yapıları olan boğa burçları sinirlendikleri zaman çevresindeki kimseyi tanımazlar ve kalp kırıcı olabilirler. Çoğunlukla sakin görünümlerinin altından bu yapıda insanlar çıkınca çevresindeki kişilerde hayrete düşebilirler.

Boğa Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar Nelerdir?

 • Yengeç-Boğa: her iki burçta duygusal oldukları için oldukça uyumlu burçlardır. Empati yetenekleri iki burcunda çok yüksektir bu nedenle ikisi de anlayışlı ve birbirini yormadan ilişkiyi devam ettirebilirler. İki burcunda rahatına çok düşkün olması aralarındaki anlayış ve bağı kuvvetlendirecektir.
 • Oğlak-Boğa:  Oğlak burçlarının çalışkan ve para kazanan insanlar olması boğanın rahatlamasına neden olacaktır. Rahatına ve maddiyatına düşkün olan boğalar için çok uyumlu bir burçtur oğlak burcu aynı zamanda oğlak burçlarının gizli romantik olmaları boğa burçlarının ihtiyaç duyduğu duygusallığı karşılayacak derecededir.
 • Boğa-Balık: Balık burcu ve boğa burcunun hayata bakışları çok benzeyen burçlardır bu nedenle de oldukça uyumlu burçlardır. İki burcunda hayata bakış açısı barışçıl ve sevgi doludur ve güzel sanatı, güzel müziği severler bu yönleriyle kendilerinde ve ilişkilerinde rahatlıkla ortak noktalar bulabilirler. Balık burcunun hayal dünyası boğada merak duygusunu oluşturur ve ilişkileri hiçbir zaman monotonlaşmaz.

Boğa Burcunun Anlaşamadığı Burçlar

 • Kova-Boğa: Kovaların ilişkiler dahilinde vurdumduymaz tavırları duygusal boğaların hoşlanmayacağı türden davranışlardır sadece bu sebep bile boğa ve kova burcunun uyumlu olmasını engellemektedir.
 • İkizler-Boğa: İkizler burcunun enerjik, hiperaktif, hareketi seven yapısı boğa burcunun sessiz, sakin ve evde olmayı seven yapısı zıt düşebilir. Boğa ve ikizler ilişkisindeki enerjinin tutmayışı ilişkide sorunlar yaratabilmektedir.
 • Yay-Boğa: Gururuna çok önem veren boğa burcu ile bazen patavatsız ve takdir etmeyi bilmeyen hareketleriyle yay burcu bu konularda anlaşmazlıklar yaşayabilirler. Sürekli yenilik, heyecan, gezi isteyen yay burcuna sakin bir hayat yaşayan boğa burcu ayak uyduramayabilir.

Boğa Burcunun Belirsiz Burçları

 • Boğa-Boğa: Bütün burçlar için geçerli olan bir şey var ise o da aynı burçtan olan ilişkilerin mükemmel olması ya da tam tersi aşırı uyumsuz çiftler olmalarıdır. Bu boğa ile boğa ilişkisi içinde geçerlidir. Her ikisinden çok ortak yönü olabilir örnek vermek gerekirse ikisinin de rahata düşkün olması ve ikisinin de paraya ve huzura düşkün olmaları onları ortak noktalarda buluşturabilir ve kusursuz bir ilişki yaşayabilirler. Bazen de ise ikisinin de aynı olması ve inatçı olmaları ilişkiye büyük zarar verebilir ikisinin de geri adım atmaması iki burcuda oldukça bunaltır ve ilişkileri genellikle yürümez.
 • Boğa-Akrep: Akrep burcu boğa burcunun hayatına heyecan ve enerji getirirken, boğa burcuda akrep burcunun hayatına istikrar ve güven duygusunu getirebilir. Bununla beraber iki burçta baskın karakterlerdir herhangi bir kavgada ikisi de geri adım atmayıp kavgayı alevlendirebilirler.

Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
ozge

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend