Blockchain’i 2 Dakikada Öğrenmek İster Misiniz?

1 dakika


Blockchain teknolojisi olarak adlandırılan, Türkçe olarak ise zincir teknolojisi olarak ifade edilen yeni bir teknolojiden söz edildiğinde ne olduğunu anlamak için 10 saat bilgi aramayın, 2 dakika ayırıp bu yazıyı okuyun.

Blockchain teknolojisi olarak adlandırılan teknoloji, bir Bluetooth teknolojisi nasıl ki yoktan var edildiyse benzer şekilde yeni ortaya çıkmış olan bir teknolojidir, Bir amaç değil, araçtır.

Blockchain Nerelerde Kullanılır?

Blockchain teknolojisi yazılımsal bir teknolojidir. Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’i üretmesinin ardından gündeme gelen bir teknolojidir ve tüm dünyada bağımsız şirketler tarafından bugünlerde üzerinde çalışmalar yapılmaktadır.

Blockchain sayesinde veri kayıtları çok daha hızlı hale geldiği gibi, özellikle sevkiyat izleme konusunda Blockchain çok sayıda şirketin yararlanacak olduğu güvenli teknolojiler arasında gösteriliyor.

Blockchain teknolojisi sayesinde büyük verileri tutmak, belirli bir ürünü takip etmek gibi konularda Blockchain ürünlerinden yardım alınabiliyor.

Blockchain aynı zamanda sadece şirketler tarafından değil, aynı zamanda devletler tarafından da aktif olarak kullanılan bir teknoloji olarak biliniyor.

Blockchain teknolojisinin geçmişi 11 yıla dayanıyor. Ancak son 1 yıl içerisinde kullanımının ve üzerinde yapılan çalışmaların çok daha fazla artmış olduğu belirtiliyor. Sevkiyat, gıda, limanlar ve kısaca tüm her yerde Blockchain teknolojisinden yararlanmak mümkün.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend