Birçok Farklı Özelliği ile Vladimir Putin!

2 dakika


Putin, çocukluğunda maddi anlamda çok sıkıntı geçirerek büyümüştür. Babası ikinci dünya savaşı zamanında yaralanmış ve bacaklarında oluşan engelle bir fabrikada çalışarak yaşamına devam etmiştir. Annesiyse savaş sırasında sokakları, laboratuvarları temizlermiş. Putin ve ailesi bir odada sıcak suları olmadan yaşıyormuş. Bu küçük ev Sovyetler Birliği döneminde devlet politikası olan bir paylaşımlı evmiş.

Çok haylaz ama bir yandan da başarılı bir öğrenciymiş. 6. Sınıfa geçtiği zaman bir öğretmenin yardımı aldığı burstan sonra derslerine daha sıkı sarılmış. İlk önce hukuk eğitimi görmüştür ve daha sonra Sovyetler Birliği gizli istihbarat servisine katılmıştır.

30 senelik evliliğinden sonra 2013 senesinde eski bir hostes ile boşandığı söylenmektedir. Bu uzun evlilikten hiç aile fotoğrafı bulunmamaktadır.

Putin ve Judo

  • Vladimir, bir judo ustasıdır. Judo sporunun felsefesini ülke yönetmeye benzetmektedir. Kendisi spor yapmaya çok önem vermekte ve her kahvaltından sonraki ilk işi spor yapmaktır. Kendisi erken kalkıp erken güne başlayanlardan değil. Yüzmeyi çok sevdiği biliniyor ve kararlarını yüzerken alıyor. Buz hokeyine de oldukça meraklı.

Putin ve Teknolojisiz Hayatı

  • Putin’in basın toplantılarında ona sorun olabilecek soruları engellemek amacıyla medyayı kontrol altında tutuyor. Kendisi telefon ve internet kullanmıyor. Odasında da teknolojiye dair hiçbir şey yok. Haberler ona dosya halinde, herkesten önce sunulmakta. Bu haberler de yerel istihbaratın hazırladığı dosya, ülkenin içişleri dosyası, dış istihbarat kaynaklı haberlerin dosyası diye üç ayrı dosya olarak sunuluyor.

Hayattaki En Büyük Destekçisi

  • Hukuk fakültesinden hocası Anatoly Sobchak isimli profesör hayattaki en büyük destekçisi ve akıl hocasıdır. Sovyetler Birliği dağıldıktan sonra Vladimir Putin’i okula geri çağırdı. St. Petersburg’un demokratik yollarla seçilen ilk belediye başkanı olduğu zamanda kendisini yanına adı. 2007 senesinde hayatını kaybeden Anatoly Sobchak, Putin’e hayatı boyunca fikirleriyle yol gösterdi. Aynı zamanda Sobchak, Rusya Federasyonu Anayasası’nın ortak yazarlarından birisiydi.

1 Ay Süren Önlemleri

  • Kalacağı otelin kontrolüne yaklaşık 1 ay öncesinden başlanıyor. Kalacağı otel odasında tüm eşyalar o daha gitmeden önce yardımcıları tarafından değiştirilmektedir. Garsonlar, temizlik görevlileri, aşçılar Putin’in maiyetindeki insanlardan seçiliyor.

Vladimir Putin’in Stalin’den sonra en çok çalışan başkan olduğu söylenmektedir. Kendisi hafta sonları da çalışıyor. Günlük çalışma rutini de yoktur. Bundan dolayı danışmanları, yardımcıları sürekli hazırda beklemek zorundalar.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
milano

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend