Berlin Şehri Hakkında İlginç Bilgiler

2 dakika


Avrupa’nın en önemli simgelerinden biri olan Berlin şehri, müzeleri, sokak sanatları, gece kulüpleri, sarayları ile bilinmekte olan muhteşem bir şehirdir. Almanya’nın gözde başkenti Berlin, aynı zamanda modern şehircilik denilince akla ilk gelen şehirlerden de bir tanesidir. Peki ziyaret edenin kesinlikle bir daha gelmek isteyeceği Berlin hakkında daha ilginç neler söyleyebiliriz?

Dünyanın En Garip Oteli

 Berlin şehrinde bulunmakta olan Propeller Islan City Lodge isimli bu otel, en garip konsepte sahip otellerden biridir. Otelde yaklaşık olarak 45 tane oda bulunmaktadır ve bu odaların hepsi ayrı konseptlerle hazırlanmıştır. Bunlardan bazıları tabut odası, ters oda, ahır odası, işkence odasıdır. Örneğin tabut odasında bir tabut içerisinde uyumak durumunda kalırsınız. İlginç deneyim yaşamak isteyenlerin ziyaret etmekten oldukça keyif aldığı bir oteldir. Fakat hangi odada daha rahat kalınabilir orası biraz şüphe uyandırıcı.

Yeraltı Şehri Berlin

 Berlin hakkında pek bilinmeyen bir diğer ilginç bilgi ise Berlin’in bir zamanlar yer altı şehri olduğudur. Berliner Untewelt isimli bir kuruluş bu yeraltı şehri ile ilgilenmektedir ve mimarisini, mezarlıklarını, müzesini, tünellerini ziyaretçilere açmıştır. Bu yeraltı şehrini gezebilmek için düzenlenen özel rehberli turlara katılabilirsiniz.

Pembe Borular

 Berlin, yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi modern şehirciliğin en önemli merkezlerinden birisi olarak sayılmaktadır. Fakat Berlin’in eskiden bir bataklık olduğunu daha önce duymuş muydunuz? Berlin’de dolaşırken sokaklarda pembe borular gördüyseniz eğer, bunların şehrin yeniden yapılandırıldığı kısımda yapılmış olduğunu da öğrenmelisiniz. Bu borular bataklık pisliğini şehirden arındırmak için inşa edilmiştir. Bataklıktan ötürü görüntü kirliliğini önlemek amacıyla ise rengi pembeye boyanmıştır.

Hazine Avcılarının Gözde Mekanı

 Berlin çevresinde bulunan 66 Göl Yolu, çoğu define avcısının merak ettiği bir bölge olmuştur. Kırsal bir gezi alanı olan bu yol, aynı zamanda bisiklet sürücüleri ve trekking tutkunlarının da sevdiği bir bölge haline gelmiştir. Bu bölgenin bu kadar rağbet görmesinin bir diğer nedeni ise, savaş kalıntılarının mezarlığı olmasıdır. Bu bölgede savaştan kalan birçok malzemenin mezarı vardır ve bu sebepten define avcılarının ilgi odağı olmuştur.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
milano

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend