Belki De Rusya Hakkında Bunları Hiç Duymadınız

2 dakika


Rusya denildiği zaman çoğu insanın aklına dondurucu soğukları, içkileri, genetikleri vs. gelmektedir. Fakat dünyanın en büyük yüz ölçümüne sahip olan ülkesi hakkında aslında bilmediğiniz pek çok şey vardır.

Alkolü fazlası ile tüketen bu ülkede her birey yılda 18 litre alkol tüketmektedir. Üstelik bu rakam uzmanların tehlike gördüğü sınırın iki katına eşittir.

Rusya’da kadın sayısı, erkek sayısının 9 milyon kadarı fazladır. Yıllarca yapılan savaşlardan dolayı erkek nüfusunun toparlanamadığı ve yüksek alkol tüketiminin buna sebep olduğu söyleniyor.

İçkinin başlarına açtığı dert bitmiyor ve her yıl alkol yüzünden beş yüz binden fazla ölüm yaşanıyor. Bu alanda tek rekor Rusya’ya aittir.

Amerika Alaska’yı sadece 7,2 Milyon dolar karşılığı ile Rusya’dan satın almıştır. Bölgenin yer altı kaynakları, stratejik konumu bakımından korkunç derecede öneme sahip olmasından dolayı tarihte yapılmış en büyük hatalardan bir tanesi olarak değerlendirilmektedir.

2013 yılına kadar Rusya’da alkollü içki olarak değerlendirilmeyen içeceklerden bir tanesi de biradır ve Büyük Petro döneminde sakallı insanlar sakal vergisi ödüyorlardı.

Rus halkının genç nüfusa sahip olmasının sebebi insanların yüzde yirmi beşinin 55 yaşına gelmeden ölmesidir. Bunun sebebi ise votka olarak değerlendiriliyor. Ruslar en az yaşayan milletler arasında yer alıyor.

Dünyanın En Uzun Demiryolu

Trans-Sibirya neredeyse bütün ülkeyi kapsamaktadır. Moskova’yı batıda bırakmaktadır ve doğuda bulunan Vladivostok’a kadar uzanmaktadır. Tüm yolculuk 9.200 km uzunluğunda oluyor ve durmadan tamamlandığı zaman 152 saat 27 dakika sürüyor.

Ülkenin En Zengin Şehri Moskova

Moskova, neredeyse diğer şehirlere nazaran en fazla milyardere ev sahipliği yapmaktadır. Sadece bu şehirde bile 73 milyarder vardır. Bu milyarderlik özelliği ile New York ve Hong Kong’dan hemen sonra gelmektedir.

Anlam Yüklü Bayrakları

Rus bayrağında yer alan renkler, Panslavizm’in renkleri olan beyaz, mavi ve kırmızıdan oluşmaktadır. Slav kökenli olan uluslar bayraklarında genelde bu renkleri tercih etmişlerdir. Beyaz: Asillik, büyüklük, soyluluk, samimiyet. Mavi: Bağlılık, vefa, namus, ahlaki temizlik. Kırmızı: Yiğitlik, cesaret, mertlik, gönül yüceliği ve sevgiyi simgeler.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
milano

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend