Başarının Sırrı Olan 6 Madde

2 dakika


Başarıyı elde edebilmek için hemen olmasını bekleyemezseniz. Büyük bir uğraş, zaman, emeğinizin olması gerek. Başarının sırrını 6 maddede açıkladık.

DETAYLI PLAN YAP

Plan yapıyoruz ama ne kadar detaylı şekilde yapıyoruz. Planınızı yaparken daha derine ayrıntılara ve detaylara girin. Her detayını planlayın. İhtimal dahilinde olan her şeyi dahil edin. En iyisini bekleyin, en kötüsü için plan yapın ve sonuç ne olursa olsun afallamayın her şeyi bekleyin.

BAHANELERE SIĞINMAYIN

Para kazanabilir ve mazeretler yaratabilirsiniz; ama asla bahanelerden para kazanamazsınız. Bahanelerin arkasına girmek sana hiçbir şey elde ettirmeyecektir. Hayal ettiklerin hayal ile sınırlı kalacaktır. Bahanelere sığınıyorsan daha fazlasını istemeye de hakkın yoktur. Zamanım yok diye negatif düşüncelere kapılırsan yapmak istediklerini asla yapamazsın. Biran önce bahanelerini bırakıp başarıya odaklanmalısın.

BÜYÜK BİR HEDEF BELİRLE

İstediklerin hiçbir zaman küçük olmasın. Gözünü hep yükseklere dik. Başarının en büyüğü iste herzaman. Hedefin sürekli büyük olsun. Uzak bir hedefe ulaşmak isteyen herkes küçük adımlar atmalıdır. Hedeflerin doğrultusunda pes etmeyip ilerlemelisin.

BÖL-PARÇALA-YÖNET

Hedeflerini ilk önce böl, sonra önemli veya önemsiz gibi kategorilerle parçala ardından en önemlisiyle başla. Bazen bazı şeyler bize çok zor gelebiliyor. Bunun önüne geçmek için işlerimi böl-parçala-yönet tekniğiyle daha hızlı yapma durumundan faydalanmış oluruz.

YAPMAYA BAŞLA – HAREKETE GEÇ

Asla zaman kaybetme. Zaman her şeydir. Geri getiremeyeceğin tek şeydir. Bu yüzden vakit kaybetmeden yapmaya başla. Koşullara bakarsanız her zaman size imkansız gibi gelecektir. Bu yüzden harekete geçmek için mükemmel zamanı beklemeyin. Mükemmeli beklerseniz asla harekete geçmezsiniz. Siz bir adımı atın daha sonra devamı gelecektir. Yol size yardımcı olacak ve başarıya ulaştıracaktır.

HATALARINDAN DERS AL

Geçmiş size verilebilecek en büyük derstir. Bu yüzden geçmişinizden ders çıkarmayı bilin. Hatalarınızı düşünün, neden hata olarak kabul ettiğiniz düşünün. Buna göre hareket edin. Gelecek, sizin motivasyonunuzdur. Bu yüzden geçmişe takılı kalmadan geçmişte yaptığın hatalardan ders çıkarak geleceğe daha sıkı sarılın.

kaynak: 1


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
albay

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend