Balık Burcunun Olumlu ve Olumsuz Özelikleri

12 dakika


Zodyak da bulunan 12 burçtan on ikincisidir. Balık burcunun döngüsü her yıl 19 Şubat- 20 Mart tarihleri arasında gerçekleşmektedir. Sahip olduğunuz yıldız haritanızda, Balık burcu gezegen sahip olmasa bile yıl boyunca tüm gezegenleri dolaşarak burcun su enerjisini uyandırır.

Balık Burcu Özellikleri (19 Şubat- 20 Mart)

 • Sembolü: Balık
 • Niteliği: Değişken
 • Yönetici Gezegeni: Neptün
 • Elementi: Su
 • Rengi: Leylak, eflatun, mor, su yeşili
 • Günü: Perşembe
 • Uğurlu Sayıları: 9 ve 3
 • Uğurlu Taşları: Ay taşı, Akuamarin, Kuvars, Ametist, Pembe Kuvars
 • Vücutta Tekabül Ettiği Organ: Ayaklar
 • Olumsuz Özellikleri: Saf, kendine acıma duygusu, hayal dünyasında yaşama, bağımlılık, kendine zarar verme
 • Olumlu Özellikleri: Romantik, yardımsever, rahatlatıcı, bilge, yaratıcı
 • En Sevdiği Şeyler: Uyumak, müzik dinlemek, yalnız kalmak, yazmak, yüzmek, ağlamak, çalışmak, aşık olmak, burnunun dikine gitmek, yürümek, içindeki karanlığı bastırmak, sosyal medya
 • Nefret Ettiği Şeyler: Gün ışığı, gerçekler, geçmişe takılı kalmak, gaddarlık, kindarlık, kötü tasarımlar, odak kuramamak, kısıtlanmak, eleştirilmek, gürültü
 • Gizli Tutkuları: Sonsuz ve koşulsuz aşka sahip olmak
 • Güçlü Yanları: Sanatçı ruhlu, nazik, bilge, merhametli, şefkatli
 • Zayıf Yanları: Çabuk güvenen, fedakâr, duygusal, korkak, hayalperest

Balık Burcunun Kişisel Özellikleri

Burçlar üç farklı kategoriye göre ayrılır. Değişken, sabit, kardinal(öncü) burçlar denir. Balık burcu da bu dört değişken burcun içerisinde yer alır. Diğer değişken burçlar İkizler, Yay, Başak’tır. Değişken burçlar mevsimleri bitiren burçlarlardır. Her mevsimden birer ders almışlardır. Her güzel şeyin bir sonunun olduğunun farkındadırlar ve görevleri de etrafındaki herkesi mevsim değişikliğine hazırlamaktır. Diğer burçlara göre daha bilgilidirler. Değişimlere daha kolay bir şekilde aya uydururular. Karşılaştıkları durumlarda bukalemun gibi renk değiştirerek uyum sağlarlar. Ayrıca Zodyak’ta düzelten burçlardır. Kardinal öncü burçlar planı öne sürer, sabit burçlar planı uygular, değişken burçlar ise son rötuşları kontrol ederek tamamlar.

Balık burcu su elementine bağlı olan üç burçtan biridir. Diğer su burçları Yengeç ve Akrep’tir. Balık burcu üçüncü ve son su burcu olduğu için, Yengeç’in sahip olduğu duygu dalgalarını ve Akrep burcunun tazyikli sularını duyguların bulunduğu okyanusa akıtır. Balık burcun sahip olduğu enerji aktif hale geçtiğinde derinlere dalmaya hazır olun. Çünkü balık burcunun enerjisi içimizdeki şefkati uyandırarak kalplerimizi insanlara açmamızı sağlar. Balık burcunun gezegen döngüsü sırasında farkında olmasak bile, çevremizdeki insanlarla sezgisel bağlantı kurabiliriz. Ayrıca kendimizi ifade etmek için yaratıcı yolar edinebiliriz. Müzik, görsel sanatlar, film, dans balık burcunun uzmanlık alanıdır.

Balık burcunun yönetici gezegeni Neptün olarak geçmektedir. Bu yüzden balık burçları diğer burçlardan daha duygusal ve sezgiseldir. Daha fazla sanatsal yeteneğe sahiptir. Balık burcuna sahip olan insanlar şefkatli, cömert, vefalı ve son derece ilgilidir. Yaşam döngüsünde ise sezgisel bir kavram yeteneğine sahiptirler. Bu sayede diğer tüm canlılar ile duygusal bağ kurabilirler. Balık burçlarının bilinen bir diğer özelliği ise bilge olmalarıdır. Ancak Uranüs gezegeninin etkisi altında iken dikkat çekmek için saçma davranışlarda bulunabilirler. Asla eleştirmezler ve bağışlayıcıdırlar. Zodyak burçları arasında en hoşgörülü burç olarak bilinirler.

Balık Burcu gölgelerin ve ışık oyunlarının arasında bir görünüp bir kaybolurlar. Yunan mitolojisindeki Sirenlere benzetilirler. Balık burcu sizi de sirenler gibi derin sularına çeker ve sonra sizi suların içinde ölüme terk edebilir. Balık burcu empati yapmayı çok sever. İletişimde bulunduğu herkes ile duygularını paylaşır ve kavrar. Onlara duygularını da yansıtırlar. Zodyak’ın en bilge burcu olarak bilinirler. Sonuncu burç olduğu için de her burcu enerjisini deneyimlemişlerdir. Kendinden önceki burçlardan ders çıkarmıştır. Balık burcunun enerjisi olabildiğince serindir, asla görünmez. Balık burcu bilinçaltını yönetir ve hayallerimize, rüyalarımıza, iyileşmemiş yaralarımıza kadar her şeye hükmeder. Balık burcunun gezegen geçişi sırasında kendinize sınırlar belirlemek zorunda kalabilirsiniz. Bağımlı ilişkilerden kaçınmanız gerekir.

Balık Burcunun Fiziksel Özellikleri

Vücut Tipi

Vücutları dolgun ve balık etlidir. Boyları kısadır.  Elleri ve ayakları küçüktür. Dolgun olmasına rağmen biçimli vücut hatlarına sahiptirler.

Yüz Şekli

Gözleri büyük ve belirgindir. Sıcak bakışlara sahiptir. Genellikle renkli gözlü olurlar. Yüzleri yuvarlak ve güzeldir. Genellikle kıvırcık saçlı olurlar. Beyaz tene sahiptir.

Cinsiyete Göre Balık Burcunun Özellikleri

Balık Burcu Kadını

Balık Burcu Kadını

Balık Burcu Kadını – Aşk

Balık burcu kadınları aşka aşık olurlar. Karşılarında bulunan kişi genellikle onlar için vazgeçilmez olur. Bu sadece ilişkinin başlarında geçerlidir. Tecrübe edindikçe olgunlaşırlar. Karşısındaki insanları şefkatleri sayesinde şımartabilirler. Tuhaf hareketlerle balık burcu kadınlarını üzerseniz onlar sizi anında tek kuyruk darbesiyle kovabilirler. Aniden girdikleri hayatınızdan, aniden çıkabilirler. Sevgilileri ile dost olmayı severler. Ayrıca balık burcu kadınları duygusal ya da psikolojik sorunları olan partnerlere aşık olmaları ile meşhurdur.

Balık Burcu Kadını- İlişkiler

Kişisel ilişkilerinde de özverili bir tavra sahiptirler. Zaman zaman inzivaya çekilip kendilerine format atmaları gerekebilir. Bu yenilenme süreci onlara ve etrafındaki kişilere iyi gelir. Karşısındaki insandan güzel ve hoş şeyleri almayı severler. Özverili ve cömert balık burcu kadınları, kendine zaman ayırmadan önce kalbindekileri başkasına dökmeye meyillidir.

Balık Burcu Kadını – Cinsellik

Balık burcu kadınları ilişkilerinde romatizm ararlar. Bu yüzden cinsel hayatlarını da sürprizlerle dolu ve aşk içinde yaşamak isterler. Onları romatik bir hediye ile kandırmak oldukça kolaydır.

Balık Burcu Kadınının Sevdiği ve Sevmediği Şeyler

Balık burçları hem kendini hem de etrafındakilerini iyileştirebilme özelliği vardır. Balık burçlarının güçlü yanlarının açığa çıkması için, kendini küçümsemeyi bırakmalı ve kendini keşfetmeye çıkmaya gerekir. Karşısında bulunan kimseyi, kolayca okuyup çözebilirler. Ağlamak onlar için meslek haline gelmiştir. Bu yüzden adları da sulu gözdür. Balık burcuna sahip insanlar konuşmaktan daha çok dinlemeyi severler. Biraz ketum bir yapıya sahiptirler, kendi dertlerinden bahsetmezler ancak sizin dertlerinizle ilgilenmeye bayılırlar. Kendileri hakkında konuşamadıkları için de sık sık ağlamayı tercih ederler.

Balık Burcu Kadınına Ne Hediye Alınır?

Balık burcu kadınları, romantik hediyelere bayılırlar. Bir demet çiçek ve yanında verdiğiniz şiir gibi şeyler hoşlarına gider. Ayrıca vazolar ve heykellerde onlar için iyi birer hediye olabilir. Ayrıca kendi sanat eserlerini üretebilecekleri malzemeler almak da onlar için iyi bir seçenek olabilir.

Balık Burcu Erkeği

Balık Burcu Erkeği – Aşk

Balık kadınına göre daha sakin bir yapıya sahiptirler. Duygularını daha az belli ederler. Duygusuz değillerdir, duygularını derinlerde yaşamayı tercih ederler. Daldan dala konuyormuş gibi bir izlenim verseler de, yaptıkları şey sadece doğru kişiyi aramaktır.

Balık Burcu Erkeği – İlişkiler

Dengesizliği ile nam salan balık burcu erkekleri, sık sık incinirler. İncindiklerini de hemen belli ederler. Hislerine kaşıklık duygu alamadıkları için Balık burcu erkekleri için ilişkide kötü ve kurban gibi hissetmek çok doğaldır.

Balık Burcu Erkeği – Cinsellik

Balık burcu erkekleri oldukça kırılgan bir yapıya sahiptir. Bu yüzden onlara bir şey söylerken 49 defa düşünmelisiniz. Cinsel hayatlarında aynı Balık burcu kadınları gibi sevgiyle yaklaşım beklerler.

Balık Burcu Erkeğinin Sevdiği ve Sevmediği Şeyler

Neptün tarafında idare edilen Balık burcu, duygusal olarak ve entelektüel olarak derin düşünmeyi severler. Sığ sularda yüzmeyi sevmezler. Havadan sudan konular hakkında konuşmayı sevmezler. İlk buluşmada sizin hakkınızda saatlerce soru sorabilir ve konuşabilirler.

Balık Burcu Erkeğine Ne Hediye Alınır?

Doğal ve değerli taşlara sahip mücevherler hoşlarına gidebilir. Balık burcu erkekleri çoğunlukla içlerinde bulunan efeminen tarafı göstermekten çekinmezler. Güzel kokmayı çok severler bu yüzden parfümü hediye olarak alabilirsiniz. Kişisel temizlikleri konusunda titizdirler. Kokulu vücut ve banyo ürünlerine bayılırlar. Suya aşıktılar.

Balık Burcu Diğer Burçlar ile Uyumu
Balık Burcunun Burçlarla Uyumu

Balık Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar

 • Akrep – Balık Uyumu

İlişkinin başından itibaren birbirlerine karşı güçlü bir çekimde olmaları yüksek ihtimaldir. Akrep ve Balık burcu çiftlerinin ilk görüşte aşık olduklarını duymak nadir rastladığımız bir şey değildir. Akrep ilişkide yönetici rolünü üstlenirken, Balık tam ersi korunmak ve gözetilmek ister. Her iki burçta derin duygulara sahiptir. Sıra dışı, bilinmeyen, esrarlı şeyle karşı ilgi duyarlar.

 • Yengeç – Balık

Her iki burçta duygusal ve merhametli burçlardır. Yengeç ve Balık burcunun ilişkisi sağlam bir zeminde yer alacaktır. Yengeç burcunu korumacı tavırları, Balık burcunun oldukça hoşuna gidecektir. Balık burcunun hayalperestliği ile her iki burcun ihtiyaç duyduğu romantizm sağlanabilir. He iki burcun da hayal gücü yüksektir. Balık ortaya fikir sunarken, Yengeç bu fikirleri eyleme döker. Bu ilişki sonu evlilikle bitme olasılığı yüksektir.

 • Oğlak – Balık Uyumu

Gece ve gündüz kadar birbirinden farklı olan bu iki burç, birbirlerinin eksikliklerini harika bir şekilde tamamlarlar. Oğlak burcu ayaklarını sağlam bir şekilde yere basar. Balık’ın ise hayalperest aklı beş karış havada haline yol gösterir. Balık burcunun hayalperestliği ise Oğlak’ın hayatına renk ve uçarılık katacaktır. Oğlak burcu sadece cinsel hayatta da kontrolü eline alır. Bu Balık’ın hoşuna gider. Başarılı ir ilişki potansiyeline sahiptirler.

Balık Burcunun Anlaşamadığı Burçlar

 • Terazi – Balık Uyumu

Balık ve Terazi burçları ilk başta birbirlerine karşı güçlü bir çekim hissedebilirler. Ancak arlarında bulunan ciddi farklılıklar onlara sorun yaratacaktır. Balık burcunun duygusallığı, Terazi burcunun canını sıkabilir. Bu yüzden tartışmalara yol açabilir. Terazi burcunun sosyal olma özelliği de Balık burcunun yalnız kalmak istemesiyle çatışabilir. Her iki burcun insanları da yoldan çıkma eğilimine sahiptirler. Bu yüzden ilişkide sadakatsizlik oluşabilir.

 • İkizler – Balık Uyumu

İkizler burcunun uçarı ve düşüncesiz davranışları, Balık’ın derin duygularını sürekli incitebilir. Duygusal Balık’ın korumacı tavırları, İkizler’i sıkıntıya sokabilir. İlişkide sadakatsizlik görülebilir. Aralarında bir çeki oluşsa bile uzun süreli bir birliktelik olmayacaktır.

 • Yay – Balık Uyumu

Balık burcu bir ilişkide doyuma ulaşmak için karşısındaki kişiden romantizm, adanmışlık ve sevgi bekler. Bağımsızlığına ve özgürlüğüne düşkün olan Yay burcu bunu ona vermez. Yay burcunun zarafetten yoksun, kaba davranışları duygusal Balık’ı incitebilir. Yay ise Balık burcunun utangaçlığını ve çekimserliğini sıkıcı bulacaktır. Balık da Yay’ın parti ortamına ayak uyduramayacaktır.

Belirsizler

 • Balık – Balık Uyumu

Aynı burçtan birliktelikler söz konusu olduğunda ne iyi anlaşan burçlar Balık ve Balık’tır. Her ikisi de birbirlerinin duygusal açlığını giderebilir. Hayal güçleriyle birlikte romantizmi yaşayabilirler. Ancak bu ilişkide sağlam zemin olmaz. Pratik sorunların çözme kavuşmasında sıkıntı yaşayabilirler ve gerçeğe dönmede zorlanabilirler.

 • Başak – Balık Uyumu

Başak burcu Balık’ın ihtiyacı olduğu denge ve pratik çözümü ona sağlayabilir. Ancak cinsel hayatları sıkıntılı olabilir. Balık burçları Başak burcunun ona veremeyeceği bir romans ister.

Balık Burcuna Uygun Meslekler

Sezgisel ve hayalperest Balık burcuna uygun meslekler yeteneklerinin daha çok ön plana çıktığı bir grup olmalıdır. Ayrıca hayırseverlik işlerinde de mutlu olurlar. Sanatçı, hikaye anlatıcısı, medyum, barmen, aktör, balet, sihirbaz, tasarımcı, balıkçı, medyum olabilirler.

Balık Burcu Ünlüler
 • Murat Boz
 • Beren Saat
 • Hayko Cepkin
 • Emre Kınay
 • Nebahat Çehre
 • Buğra Gülsoy
 • Işın Karaca
 • Victor Hugo

Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
ozge

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend