Bakan KASAPOĞLU: 19 Mayıs’ta Anıtkabir’de tören yapılacak

2 dakika


Gençlik ve Spor Bakanlığınca; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayram ile 15 – 21 Mayıs Gençlik Haftasının da bir arada bulunduğu bu özel günler için kutlama programı hazırladı. 19 Mayıs’ta ne olacak? Kutlama programı nasıl olacak? Akıllara gelen sorulardan bazıları oldu

Bildiğimiz üzere geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamalardan biri sokağa çıkma yasağıydı. 16-17-18-19 mayıs günleri sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Dolayısıyla akıllara gelen soru 19 Mayıs günü kutlamamızı evde ve dijital ortamda yapılması gereksinimi duyuldu. Halkın güvenliği ve hayati tehlikesinin korunması amacıyla getirilen bu yasak ile virüsün insanlara yayılmasını engellemektedir.

19 Mayıs günü Anıtkabir’de tören yapılacak!

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla resmi tören, 19 Mayıs Salı günü Anıtkabir’de düzenlenecek. Bakan Kasapoğlu başkanlığındaki heyet Atatürk’ün mozolesine çelek bırakacak ve saygı duruşunda bulunacak. 

Ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu internet ortamında video konferans yöntemiyle gençlerle buluşacak. Aynı gün stadyumlarda İstiklal Marşı okunacak.

Kutlama programı nasıl olacak?

Bu yılki etkinlik ve faaliyetlerin ana mecrası geçmiş yıllardaki saha faaliyetlerinin aksine dijital mecralar olacak. Bakanlık sosyal medya hesaplarında milli mücadele ruhu ve Gençlik ve Spor Bayramı hakkında bilgilendirici içeriklerin yayınlanırken, yarışmalar, söyleşiler, konserler gibi gençlerin katılımını sağlayan interaktif etkinlikler gerçekleştirilecek. 

Gençlerin, Bakanlık ve Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili düşüncelerini paylaşabileceği etkinlik ve içerikler hazırlanacak. Spor ve hareketliliğe teşvik amacıyla farklı konsept ve kurgularla hazırlanan içerikler sosyal medyadan yayınlanacak.  Mevcut şartların uygun olması durumuna bağlı olarak kısıtlı sayıda saha etkinlikleri de yapılacak.

 Bakan Kasapoğlu, açıklamalarında:

’Ülkemiz ve dünyanın içinden geçtiği bu önemli ve kritik süreçte topyekün bir sınav veriyoruz. ‘En büyük varlığımız, en büyük imkânımız’ olan gençlerimiz, her alanda olduğu gibi koronavirüsle mücadelede de Vefa Destek Gruplarıyla olsun, gençlik merkezlerimizde siperli maskeler üreterek olsun ‘biz de varız’ dediler. Bu vesileyle gençlerimize bu süreçteki gayretleri ve fedakarlıkları nedeniyle teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki yıl 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını  aynı coşkuyla meydanlarda kutlayacağız.’’ ifadelerinde bulundu.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
1
harika
mükemmel mükemmel
1
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
1
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
1
beğenmedim
mert

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend