BAĞIŞIKLIK, BEYNİN DURUMUNA VE GÜCÜNE Mİ BAĞLIDIR ?

2 dakika


İnsan sinir sisteminin durumu ve işlevi, bağışıklık sisteminin gücünü belirler, vücudun enfeksiyonlara ve yaralanmalara karşı direncini arttırır.

Doğada, aynı organizma ve vücut büyüklüğüne sahip en uzun ömürlü insandır. İnsan böbrekleri ve bağırsaklar ne kadar zayıf olursa olsun, homo-sapiens hayvanlardan farklıdır, çünkü tüm vücut beyin tarafından kontrol edilir ve hayatta kalma mücadelesini kazanır.

Tamsayfa.coma , bağışıklığın gücü bir kişinin kilosuna, kasına ve fiziksel büyüklüğüne değil, beynin yeteneğine, sinir sisteminin gücüne ve zeka derecesine bağlıdır.
Bilim adamları endokrin, sinir ve bağışıklık sistemlerini tek bir sistem olarak kabul etmeye başladılar. Güçlü stres ve sinirlilik hormonal arka planı ve bağışıklığı zayıflatan ve hatta ciddi hastalıklara neden olan ve yok eden hiçbir şey için değildir.
Kısacası, eğer beyin yoksa, güçlü değilse, bağışıklık düşer.

Üç Amerikan üniversitesinden biyologlar, kurbağalarda beyin ve bağışıklık arasındaki ilişkiyi incelediler.

Deneyde, kurbağa embriyolarından birinin beyni çıkarılır ve diğerleri beyinde tutulur. Beyinsiz embriyoların bağışıklık sistemi hücrelerinin bozulduğu ve neredeyse çalışmayı bıraktığı ortaya çıktı. Bu hücreler vücut boyunca düzensizce çalışır ve enfeksiyon sırasında birikmez. Ancak beyinleri olan kurbağalarda, bağışıklık hücreleri sistematik ve düzenliydi, bakterilerin bulunduğu yere başarıyla transfer edildi.

Tüm kurbağalar yapay olarak enfekte olur, beyinli kurbağaların% 50’si savaşta hayatta kalır ve beyinsizlerin sadece% 15’i.

Beynin bağışıklık sistemine bir sinyal gönderdiği sonucuna varıldı. Bu görev zamanında ve doğru bir şekilde verilmezse, bağışıklık hücreleri tembel ve kaotik hale gelir, geç uyanır ve düzgün çalışmaz. Beynin koordinasyonu, hızlı tepki verme yeteneği ve beyinden geçen nöronlar zayıfladığında, bir kişi sıklıkla hastalanır ve yavaşça iyileşir. Özel bağışıklık askerleri olan makrofajlar ve nötrofiller, beyinde oluşan dopamin adı verilen bir kimyasalın sinyaline de etki ederler.

Bu nedenle, tembel olmamak için beynin aktif kalması gerekir. İstatistiklere göre, beyinleri aktif olan, çok okuyan ve bilimle meşgul olanlar daha uzun yaşarlar. , Beyin Pratik bulmaca çözmek, zeka geliştirici oyunlar oynamak, beyin aktivitesini artıran işlemler örnek verilebilir.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
1
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend