Ay Hakkında İlginç İddialar!

2 dakika


Ay, Dünya’nın uydusu konumunda ve son derece önemli bir oluşum. İnsanlar uzun yıllardır Ay ile ilgili binlerce, hatta onbinlerce iddialar duydular ve bunların büyük kısmı asla yanıt bulmadı. Dünya’nın uydusu olan Ay ile ilgili bugüne kadar ortaya atılmış en efsanevi iddiaları araştırdık, bulduk.

Ay’da Canavar Var!

Ay ile ilgili en büyük iddia aslında bu. Ay yüzeyine daha önce ABD’nin inmesi ve oraya ABD bayrağı bırakması ile beraber uzun yıllardan beri tekrar Ay’a gitmiyor olmasının tek sebebi olarak bir canavar olduğu iddiası. Bu iddia NASA ve diğer kurumlar tarafından hiçbir zaman dile getirilmedi ancak iddialara göre Ay’a giden ABD’li astronotlar bir anda karşılarında beklenmedik bir canavar gördüler ve daha sonrasında canavar olması nedeniyle Ay’a gitmediler.

Canavar iddiası ile ilgili farklı bir iddia ise, yine canavarın Ay yüzeyinde yaşamaya devam ettiği, Ay programında olan insanların ölümden son anda kurtuldukları gibi iddialar mevcut. Bu iddiaların doğruluk oranı merak konusu olurken, bazılarına göre bu iddia son derece gerçek.

Ay Yüzeyi Yumuşak

Ay yüzeyi ile ilgili bir diğer iddia ise delikli olan yüzeyinin yumuşak olduğu konusu. İddiaya göre eğer ki Ay yüzeyinde bir insan yürümek isterse hafif içerisine batacak şekilde yürümek zorunda, çünkü zemin yumuşak taşlardan oluşuyor.

Bu iddiaya destek verenler özellikle Ay’ın bazı bölümlerinin insanlar için bu sebeple çok daha fazla tehlikeli olabileceğine değiniyorlar.

Ay’ın İçi Var!

Ay ile ilgili olarak en önemli iddialardan bir tanesi ise Ay’ın aslında dışarıdan göründüğü gibi bir de iç tarafının olduğu yönünde. İddialara göre Ay’ın yüzeyinden bir şekilde içerisine girmek mümkün ve bunu sadece daha önce Ay yüzeyinde yaşamış olan canlılar biliyor.

Bunun ne kadar doğru bir iddia olduğunu kanıtlamak mümkün olmamış gibi görünse de, özelikle 2024 yılına kadar Ay’a yapılması beklenen insanlı seferlerin bazı iddiaları çürütmesi bekleniyor.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend