Aslan Burcunun Olumlu ve Olumsuz Özellikleri

11 dakika


Zodyak’a ait olan 12 burçtan beşincisidir. Yıl boyunca Aslan burcunun döngüsü, 23 Temmuz ve 22 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızı çıkarttığınızda Aslan burcuna ait gezgeniniz olmasa bile, burcunuz yıl boyunca tüm gezegenlere uğrayarak ateş enerjisi toplar.

Aslan Burcunun Özellikleri(22 Temmuz – 23 Ağustos)

 • Sembolü: Aslan
 • Niteliği: Sabit
 • Elementi: Ateş
 • Yönetici Gezegeni: Güneş
 • Rengi: Altın sarısı, turuncu sarı
 • Günü: Pazar
 • Uğurlu Taşları: Akik, Kaplangözü, Topaz Taşı, Oniks, Kehribar
 • Uğurlu Sayıları: 3 ve 1
 • Vücuttaki Organı: Kalp, Omurga, Sırt
 • Olumlu Özellikleri: Aslan burçları, kibar, cesur, sadık, cömert, koruyucu, dobra ve eğlenceli yönleriyle ön plana çıkar.
 • Olumsuz Özelikleri: Aslan burçlarının olumsuz özellikleri Küstah, özensiz, taş kalpli, kıskanç, müsrif ve saldırgan olmalarıdır.
 • En Sevdiği Şeyler: Pahalı eşyalar, kameralar, samimilik, şarkı söylemek, kıyafetler, tatil ve tiyatro.
 • Nefret Ettiği Şeyler: Sade yemekler, yalnızlık, görmezden gelinmek, vedalar, üstünlük kuramamak.
 • Gizli Tutkuları: Dünyada söz sahibi olmak
 • Güçlü Yanları: Tutkulu, yaratıcı, cana yakın, neşeli, cömert, esprili
 • Zayıf Yanları: İnatçı, küstah, ben merkez, katı, tembel

Aslan Burcunun Kişisel Özellikleri

Burçlar üç farklı özelliğe ayrılır. Sabit, değişken ve Kardinal(öncü) burçlar olarak adlandırılır. Aslan burcu ise toplamda dört tane bulunan sabit burçların içerisinde yer almaktadır. Diğer sabit burçlar ise Akrep, Kova ve Boğa burcudur. Bu burçların döngüleri her mevsimin ortasına denk gelir. Bu burçlar dengeleyici özelliğe sahip burçlardır. Kendilerine bir amaç belirleyip, hedeflerine doğru yürürler. Heyecanlı fikirler üretir ve fikirlerini gerçekleştirirler.

Aslan burcu ateş elementi ile idare edilen üç burçtan biridir. Diğer ateş burçları Koç ve Yay burcudur. Zodyak’ta ikinci ateş burcunda Aslan olduğu için, Aslan burcunun sahip olduğu sıcaklığı kıvılcım üreterek herkesin hissedebileceği bir yangına dönüşebilir. Çoğu Aslan burcu cana yakın, samimi ve hayat doludur. Her zaman gülerler ve güzel zaman geçirmek için çabalarlar. En zor sorunları bile çözüme ulaştırmaya odaklıdırlar. Güneş tarafında idare edilen Aslan burçları, içlerinde kendilerini bulmaya çalışırlar ve özgüvenleri sürekli olarak gelişerek büyür. Zaten Güneş egoyu ve maskülen enerjiyi simgeler. Kişiliklerinin ve isteklerinin ne olduğunu bilen Aslan burçları, ihtiyaç duydukları her şeyi isteyeme kabiliyetine sahiptirler. Ancak başkalarının isteklerini görmezden gelebilirler. Aslan burcu için başkalarının kazanımlarını ve ne istediklerini önemsemek, onları alaşağı edebilir.

Aslan burcunun sahip olduğu enerji gösterişli ve dışavurumcudur. Hayatımızın her türlü alanında ve sevdiklerimiz konusunda bizi koruyucu kılar. Kalbimiz tarafından yönetilmemizi sağlar. Aslan burcu gezegen geçişi yaparken, arzularının esiri olur ve dışavurumcu hale gelebilir. Aslan burcunun enerjisi etrafımızda bulun insanları görmezden gelmemize sebep olabilir ve her bireyin bir değere sahip olduğu anlayışını unutturabilir. Buna rağmen Aslan burcu, sezgileri sayesinde güçlü bir liderlik özelliğine sahip olabilir ve bu sayede herkesi yöneterek eşit duruma getirmeyi başarabilir. Aslan burcunun enerjisi doğru kullanıldığı zaman insanları canlandırır, uyandırır ve güçlenmelerini sağlar.

Aslan Burcunun Fiziksel Özellikleri

Vücut Tipi

Aslan burçları oldukça güçlü bir görüntüye sahiptir. İri ve uzun boyludurlar. Ayakları ve elleri büyüktür. Bacakları oldukça uzundur.

Yüz Şekli

Şekilli ve renkli gözlere sahiptir. Burunları uzun ve biçimsizdir. Dudakları incedir. Çenesi oldukça belirgin ve elmacık kemikleri çıkıktır. Genellikle de esmer olurlar.

Cinsiyete Göre Aslan Burcunun Özellikleri

Aslan Burcu Kadını

Aslan Burcu Kadını

Aslan Burcu Kadını – Aşk

Ateş elementine sahip olan Aslan burcu kadınları cana yakın ve tutkuludurlar. Duygularını kolay bir şekilde dile getirebilir ve açıkça gösterirler. Aslan burcu kadınları aşık olduklarını fark ettiklerinde sevdikleri kişiye karşı sadık, eğlenceli, korumacı ve oldukça cömert olurlar. Avının peşinde olan bir Aslan kadını dişli biridir ve avıyla kendi arasına giren herkesi ya da herhangi bir şeyi ortadan kaldırmasını da iyi bilir.

Aslan Burcu Kadını – Cinsellik

Aslan burcu kadınları aşk dilini iyi bildikleri için cinsellikleri içgüdüsel olarak gelişir. Maddesel dünyaya oldukça sıkı bir şekilde tutunan Aslan kadınlarının sahip oldukları bedenleri ve cinsellik duyguları güçlü ve kendinden emindir. Asla isteklerinden cinsel arzularından kaçmazlar. İnsan vücudundan, seksten, tuhaf ve eğlenceli şeylerden utanıyorsanız, vahşi kedi Aslan burcu kadınları günün sonunda hepimize sadece birer hayvan olduğumuzu hatırlatmanın ilginç bir yolunu bulacaktır.

Aslan Burcu Kadını – İlişkiler

Çoğu ilişkisinde lider rolünü benimserler, bağımsızlık ve öncelik alma ihtiyaçlarına sıkı sıkı sarılırlar. Bu durum ise bazen partnerlerini yorabilir. Bazen de Aslan burcu kadınları burunlarını sokmamaları gereken şeylere sokunca, can sıkıcı olabilirler. Aslan burcu kadını özgüveni yüksek, denk ve onun kadar zeki birisiyle olması daha iyidir. Ayrıca aday olan bu kişilerin de kendilerini ifade etme özelliğine ve savaşçı ruhuna sahip olmaları gerekmektedir. Kriterlere uymazlarsa, Aslan burcunun Güneş’i onları yakıp kavurabilir.

Aslan Burcu Kadınlarının Sevdiği ve Sevmediği Şeyler

Parlak ve koyu renkleri, sağlıklı ve güçlü saçları ve sivri stiletto ayakkabıları severler. Bu sayede dikkatleri üzerlerine çekmeyi başarırlar. Tüm Aslan kadınları bu kadar iddialı olmayı sevmese de sıra dışı şeyler giymeye bayılırlar. 

Hakimiyet kurduğu evinin her alanında bir dekor planlaması yapmaya bayılırlar. Bunun için seve seve zamanını harcarlar.

Aslan Burcu Kadınına Ne Hediye Alınır?

Lükse düşkün Aslan burcu kadınlarına, parlak renge sahip mücevherler, gösterişli giysiler alabilirsiniz. Swarovski, pırlanta, yapay taş olsun hiçbiri fark etmez onlar için. Gerçek taşlara bayılsalar da özgün tasarımlı ve gösterişli mücevherlere de ilgi duyarlar.

Aslan Burcu Erkeği

Aslan Burcu Erkeği – Aşk

Aslan burcunun erkeği romantik ilişkilerde kendisine kral muamelesi yapılmasını ister. Bu onun narsist kişiliğinden değil, öz farkındalığı yüksek biri olduğu için gerçekleşir. Onunla birlikte yapacağınız planlar heyecanlı ve büyük olur. Aslan erkeği aşık olduğu zaman partnerini hediyeye boğar. Bu hediyeler genlikle pahalı şeylerdir. Onunla beraberlik yaşamak isteyen birisi, kraliyet ailesinden biri olduğunu kanıtlamalıdır. Aslan burcunun erkekleri iltifat almayı çok severler. Özgüvenli bir duruşa sahip olsalar da sevdikleri ile beraberken güvende hissedebilmek için iltifata ihtiyaç duyarlar.

Aslan Burcu Erkeği – Cinsellik

Aslan erkekleri yoğun bir ilişkinin ateşini ve sevginin sıcaklığı hissetmek isterler. Tutkulu ve eğlencelidirler. Aslan erkeklerine göre seks hayatı son derece önemlidir. Aslan burcu erkekleri kendilerini dokunarak ifade ederler. Herkesin içinde bunu yapabilirler. Aslan erkeği sadece ellerinize dokunmakla yetinmeyecektir.

Aslan Burcu Erkeği – İlişkiler

Aslan burcu erkeği görmezden gelindiği zaman çileden çıkar. Süslü sözler söyleyerek sizi etkilemeye çalışır ancak çok kısa sürer. Olumlu yanıt gelmeyince sizden sıkılıp ilgisini kaybedecektir. Bu vahşi ve büyük kendin ilgisini çekmek istiyorsanız, ona bol bol iltifat ederek hayran olduğunuzu söylemeniz gerekir.

Aslan Burcu Erkeğinin Sevdiği ve Sevmediği Şeyler

Aslan burcu erkeği bulunduğu her ortamda ilgi odağı olur ve olmayı da sever. Neşeli, enerjik, çocuksu yapıya sahip Aslan erkekleri hayatı hissetmeyi severler ve coşkulu yaşarlar. Bunları yaşarken yanında bulunan insanlara da hissettirirler. Eğlenceli, canlı ve büyüleyici kişilikleri son derce ilgi çekicidir.

Aslan Erkeğine Ne Hediye Alınır?

Aslan erkeklerini gurme olarak düşünebilirsiniz. Pişirmeyi sevmezler ama yemek yemeyi severler. Aslan burcu erkeğini hediye olarak iyi bir puan alan restorana götürebilirsiniz. Aslan burcu erkekleri de kadınları gibi sıra dışı olmayı sevdikleri için, onları dünya mutfağına sahip bir yere götürebilirsiniz.

Aslan erkeleri gösterişi severler. Fiziksel görünüşüne ve dışarıdan da nasıl göründüğüne önem verirler. Saç bakım ürünleri, maskeler, tıraş ürünleri, parfümler onlar için iyi bir hediye seçeneği olabilir.

Aslan Burcunun Burçlarla Uyumu
 • Yay- Aslan

Her iki burcunda özellikleri, coşkulu, dinç, eğlence düşkünü olmalarıdır. Macerayı ve özgürlüğüne düşkün olmayı severler. Bu yüzden birlikteyken, çıtlarını yükseltirler. İki burcun da cinsel yönü oldukça fazladır. Sek yapmayı birbirleri ile vakit geçirmek ve bağ kurmak için kullanırlar. Sorunlarda kolayca uzlaşırlar.

 • Koç- Aslan

Koç burcu ile Aslan burcu birbirlerine çok benzerler. Her iki burçta tutkulu, bencil ve eğlencelidirler. Bencil olmaları onları kötü etkilemez çünkü birlerine karşı özen gösterirler. Her ikisi de cinselliği severler ve cinsel hayatları onların arasındaki bağı kuvvetlendirir.

 • İkizler- Aslan

Her ikisi de hayata karşı yaklaşımlarında tutkulu ve zevkli bir tavır sergilerler. İkizler aklıya, Aslan yüreği ile hareket etse de birbirleriyle iyi anlaşırlar. Aslan’ın sıcaklığı İkizler burcunun alaycılığını dengeler. İkizler’in eğlenceli tavrı ise Aslan’ı cezbeder.

Aslan Burcunun Anlaşamadığı Burçlar

 • Oğla- Aslan Uyumu

Oğlak ve Aslan burçları birbirlerini zıttırlar. Farklı telden çalarlar ve çok az konu da ortak fikre sahip olurlar. Oğlak burcunun hayal gücü olmaması, sanatçı ruhlu Aslan’ı rahatsız eder. Aslan burcunun da içselliği, muhafazakâr Oğlak burcunu uzaklaştırır. Cinsellik konusunda da ortak fikir sağlayamadıkları için iyi bir eş olmazlar.

 • Akrep- Aslan Uyumu

Güçlü kişiliklere sahip her iki burç, birbirinden çok farklı özellikleri sahiptir. Birlikte olmayı beceremezler. Aslan burcu Akrep’in kıskançlıklarını ve duygusallığını dayanılmaz bulabilir. Akrep de Aslan burcunun uçarılığı ve havariliğini katlanılmaz bulacaktır. Her iki burç bunlara rağmen birliktelilerine devam edebilseler de, anlaştıkları nokta epey azdır.

 • Boğa- Aslan Uyumu

Her iki burçta parasal mevzulara oldukça değer verirler. Boğa burcu tutumluyken, Aslan burcu bir o kadar savurgandır. Boğa burcu gelecek için yatırım yaparken,  Aslan burcu anı yaşar. Birbirlerine kaşı sevgisini de farklı şekillerde gösterirler. Boğa burcu bencil Aslan’a tahammül edemez. Aslan burcundan teslimiyet bekler ancak özgür Aslan burcu bunu asla kabul etmez. Aslan burcu istediği iltifatları Boğa burcundan alamaz.

Belirsizler

 • Aslan – Aslan Uyumu

İki Aslan bir araya gelirse birçok açıdan güzel olabilir. Övülmek ve hayranlık duymak isteyen eşler, vermeyi de öğrenebilirlerse tutkulu ve eğlenceli bir çift olabilirler. Cinsel açıdan da oldukça iyi birer eş olabilirler. Ancak bencil tavırları ilişkiyi ele geçirirse, kavgalı ve fırtınayla dolu bir ilişki oluşabilir. İlişki yerine bir güç gösterisi sergileyebilirler.

 • Kova- Aslan Uyumu

Her iki burca sahip olan insanların oldukça büyük hayalleri vardır. Hayattan bekledikleri hep büyük şeylerdir. Sorunlara yaklaşımları birbirlerinden farklıdır. Samimi ve insancıl Kova, bencil Aslan’ın tavırlarından haz etmeyebilir. İlgi odağı olmaya bayılan Aslan da zaman zaman uzaklaşan Kova’dan hoşlanmayabilir. Yine de birlikteliklerini devam ederlerse, farklılıklarını fırsata çevirebilirler.

Aslan Burcuna Uygun Meslekler

Aslan son derece hiperaktif ve enerjik bir yapıya sahiptirler. Çoğu zaman meşgul olurlar. Yaratıcı, istekli ve iyimser özelliklere sahip olan Aslan burçları, işlerine bağlandıklarında istedikleri her şeyi yapabilirler. Onlar için en uygun meslek seçimi, kendilerinin patronu olmaktır. Aslanlar organizatör, profesyonel sporcu, model, politikacı, rehber, reklamcı, halkla ilişkiler uzmanı, yönetmen, oyuncu, otel yöneticisi, animatör, borsacı olabilirler.

Aslan Burcu Ünlüler
 • Madonna
 • Coco Chanel
 • Bill Clinton
 • Jennifer Lawrence
 • Barack Obama
 • Kylie Jenner
 • Demi Lovato
 • Joe Jonas
 • Chris Hemsworth
 • Meryem Üzerli
 • Sinem Kobal
 • Orhan Gencebay
 • Neslihan Atagül Doğulu
 • Sibel Can
 • Murat Dalkılıç

Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
ozge

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend