Alex de Souza’dan çarpıcı itiraflar

2 dakika


alex de souza dan galatasaray derbi sözleri

Alex de Souza yaptığı röportajlarda, “Fenerbahçe’ye transfer olacağım zaman İspanya’dan da teklifler geliyordu, seçimim Türkiye oldu. Fenerbahçe’de oynadığım süreçte İtalya, Almanya ve İngiltere’den teklifler gelmesine rağmen Fenerbahçe’yi bırakamadım.” dedi. İşte Brezilya’lı efsanenin flaş olan itirafları….

Fenerbahçe de yaptığı işlerle efsane isimlerin arasına giren Alex de Souza, verdiği röportajlarda flaş itiraflar da bulundu. Brezilyalı eski Sambacı, Fenerbahçe’ye gelmeden önce bir çok ülkeden teklif almasına rağmen Türkiye’yi seçtiğini söyledi.

“İşler iyi gidiyordu”

Fenerbahçe’ye geldiğim de , küçüklüğümden beri hayalim olan İspanya Ligi’nden teklifler vardı fakat seçimim Türkiye’di. Fenerbahçe’de oynarken Almanya, İtalya ve İngiltere’den teklifler vardı ama Fenerbahçe’yi bırakamadım. İşler çok iyi gidiyordu ve 9 sene Fenerbahçe’de kaldım.

“Derbide ülke durur”

Brezilya’da en büyük 10 takım vardır, bu sayı başka ülkelerde 12-14 olabiliyor. Türkiye’de ise gerçekten en büyük 3 takım var. Fenerbahçe-Galatasaray derbileri ülkeyi durdurur. O hafta hayat normal ilerlemez.

‘Ballon d’Or’u kazanabilirdim’

2003 sezonunda gerçekten harika bir performans gösterdim(Cruzeiro takımıyla Brezilya şampiyonu olup, yılın futbolcusu seçilmişti). O yıl Ballon d’Or ve FIFA’nın en iyisi ödüllerini galiba Zidane ve Nedved almıştı, ancak ben de alabileceğimi düşünüyordum.

‘En zorlusu Makelele’ydi’

Karşılaştığım rakipler arasında beni en iyi tutan oyunculardan birisi Claude Makalele’ydi. Onu geçmek gerçekten zordu. Karşılaştığım en zeki futbolcu ise Evair’di.(2003’te futbol kariyerini kapatan Brezilyalı santrafor.)

Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend