Akrep Burcunun Olumlu ve Olumsuz Genel Özellikleri

11 dakika


Akrep Burcunun Olumlu ve Olumsuz Genel Özellikleri
Akrep Burcunun Olumlu ve Olumsuz Genel Özellikleri

Zodyak’ın 12 burcundan sekizinci olan bu burcun döngüsü yılın 24 ekim – 21 kasım tarihleri arasında gerçekleşmektedir. Yıldız haritasında Akrep burcu gezegen yerleşimine sahip değildir fakat yıl boyunca Akrep burcunu çeşitli gezegenler ziyaret ederek bu burcun su enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamakta önemlidir.

Akrep Burcu Özellikleri (24 Ekim- 21 Kasım)

 • Sembolü: Akrep
 • Niteliği: Sabit
 • Elementi: Su
 • Renk: Bordo Siyah, koyu kırmızı
 • Gün: Salı
 • Uğurlu Sayılar: 8, 11, 18, 22
 • Vücutta Karşı Geldiği Bölge: Genital organlar
 • Yönetici Gezegeni: Plüton, Mars
 • Uğurlu Taşları: Lal, opal, yakut
 • Metali: Demir, çelik
 • Mevsimi: Sonbahar
 • Çiçekler: Kırmızı karanfil, ateş çiçeği, kırmızı gül
 • Olumlu Özellikleri: Detaylı bilgi sahibi, disiplinli, sabır, kararlı, anlayışlı, değişime açık, kendini yenileme arzusu
 • Olumsuz Özellikleri: Güvensiz, kindar, düşündüklerini ve gerçek niyetini gizleyen, başkalarının zayıflıklarından beslenen, egoist, acımasız
 • Gizli Tutkuları: Kontrol sahibi olmak, başkalarının hayatına dair her detayı bilmek
 • Nefret Ettiği Şeyler: Samimiyetsizlik, özel sorular, basit insanlar
 • Güçlü Yanları: Psikolojik direnç, sabır, güçlü beden
 • Zayıf Yanları: Bencillik, kıskançlık, pasif- agresif tutum

Akrep Burcunun Kişisel Özellikleri

Akrepler yaşamlarını tutkuyla yaşarlar. Bu nedenle onları simgeleyen kelime “Arzuluyorum” olur. Hiçbir şeyi yarım bırakmayı sevmezler. Kararlıdırlar ve gerçeği bulana kadar mücadele ederler. Akrep etrafında gelişen olayların durumların her zaman farkındadır ve becerikliliğiyle de mükemmel bir liderdir. Akrep’in işareti sudur ve duygularıyla yaşamayı ve onları ifade etmeyi ister. Duygusal yönleri konusunda su burçlarına benzerler. Diğer su gruplarından onu ayıran özellikse duygusallığını dışarıdan belli etmek istemezler. Akrep burçlarının en belirgin ve kendilerine özgü özelliği ise sır saklamakta çok iyi olmalarıdır.

Akrep burcu sahtekarlıktan nefret, çok kıskanç ve şüpheci olduğu zamanlar normalden fazla olur, bu nedenle farklı insan davranışlarına da daha kolay uyum sağlamayı bilmelidirler. Akrepler cesurdurlar, sosyal yönleri çok gelişmiştir ve bundan dolayı çok arkadaş çevresi vardır.

Akrep burçları belki de en yanlış anlaşılmaya müsait, en gizemli burçlardandır. Doğalarından dolayı kapalı kutu gibi olan bu burçlar, genelde yüzleşmekten korktuğumuz karanlık ve gizli yerlerimizle karşılaştırır bizi. Bu burçlar sürekli olarak kendilerini dönüştürerek yeniden üretirler.

Akrep burcu gezegen geçişi esnasında yoğun bir enerjiyle ve yoğun duygularıyla uğraşırken bulabiliriz kendimizi.

Akrep enerjisinin özü tutkulu, sadık, çekici, koruyucu, güçlü, kontrolcü, dikkatli ve cesur olmaktır. Öte yandan negatif Akrep enerjisi takıntılı, kıskanç, ketum, acımasız, aşırı sahiplenici, manipülatif ve içten pazarlıklı olabilir.

Akrep Burcunun Fiziksel Özellikleri

Vücut Tipi

Genellikle uzun boylu olarak tarif edilmez. Yapıları sağlam ama küçük vücutları vardır. Erkeklerin de ise genellikle kaslı vücutları olur. Kilo almaya meyillidirler.

Yüz Özellikleri

Yüz özellikleri Akrepler’in en karizmatik özelliklerinden biridir. Gözleri derin ve gizemlidir. Gözler kalın ya da geniş kaşlarla çerçevelenir.Derin ses tonları vardır, ağız yapıları serttir. Geniş alın ve yüzleri vardır.

Cinsiyete Göre Akrep Burcunun Özellikleri

Akrep Burcu Kadını

Akrep Burcu Kadını
Akrep Burcu Kadını

Akrep Burcu Kadını – Aşk

Akrep kadını hayatının sonuna kadar güçlü olması ve hayatın yükünü sizden fazla üstlenmesiyle bilinir. Akrep kadını tercihini geçici ilişkilerden yana kullanırlar. Aradığını bulduğunda ise partnerine uzun yıllar sadık kalabilecek güçtedir. İhtiyaç duyduğu güveni Akrep kadınına hissettirebilirseniz eğer hiç kimseye asla açmadığı iç dünyasını bile sizinle paylaşabilirler.

Akrep Burcu Kadını – Cinsellik

Zodyak’ta belki cinselliği en çok önemseyen burç diyebiliriz Akrep kadını için. Rastgele pek çok ilişkiye girebilir de, aradığını bulana kadar cinselliğe hiç yanaşmayabilir de. Cinsellik Akrep kadınları için hem düşünsel, hem bedensel bir aktivitedir. Her türlü fanteziye açık, zengin bir cinsel dünyaya sahiptir.

Akrep Burcu Kadını – İlişkiler

Aşkın hayatta bir kez karşısına çıkacağına inanan Akrep kadınları, o şanslı kişiyi bulduklarında o kişiyi her haliyle her koşulda sever ve uzun yıllar boyunca kopmazlar. Bu sebepten dolayı bazen Akrep kadınlarının hayatı tüm gerçekliğiyle kabullenme becerisi aşk konusunda başını ağrıtabilir, yanlış ilişkilere savrulur, uzun yıllar boyunca kendilerine eziyet çektirebilirler.

Arkadaşlık ilişkilerinde ise Akrep kadınları oldukça iyidirler. Haddini aşmaz, duracağı yeri çok iyi bilirler. Elinden geldiği kadarıyla yardımlarını esirgemezler. Akrep burcu kadınları ufak tefek şeylerde yardım istemezler, yardım isteyeceği konularda en doğru anı beklerler. İnsanların kendilerine minnet borcu hissetmelerini severler. Düzeyli bir arkadaşlık ilişkisi olan akrep burcu kadınlarının çok sayıda arkadaşı vardır.

Akrep Burcu Kadınının Sevdiği Ve Sevmediği Şeyler

Akrep burcu kadınları kendilerine yetebilmeyi severler. Kendilerine yetemediği durumlarda başkalarının özel alanlarına müdahale etmekten korkaklar. Maddi beklentileri fazla yoktur. Dönüştürmeyi de, üretmeyi de severler. Hayatı ciddiye almayan, yakın çevresine ve kendisine tehdit oluşturabilecek insanlardan hoşlanmaz ve böyle insanlardan mümkün olduğunca kaçınırlar. Böyle kişileri hayatlarına sokmamak için fazlasıyla gayret gösterirler. Ayrıca Akrep burcu kadını oldukça tutumludurlar.

Akrep Burcu Kadınına Ne Hediye Alınır?

Akrep kadınları gizemli ve şaşırtıcı hediyelerden hoşlanırlar. Özel çaba gerektiren hediyelerin hazırlanmasını isterler. Güzel bir akşam yemeği, sinema ya da tiyatro aktivitesi, konser bileti olabilir. Aynı zamanda tarzlarına uygun olan trend elbiseler, kadın olduğunun hissettirildiği parfüm, iç çamaşırı, şık cüzdanlar, el emeği ile yapılmış özel takılar Akrep kadınlarına verebileceğiniz hediye seçenekleridir.

Akrep Burcu Erkeği

Akrep Burcu Erkeği – Aşk

Akrep burcu erkeği aşk hayatında iki farklı özellik taşır. Bazı Akrep burcu erkekleri aşkın pozitif enerjisinden yoksun, egoist ve kaba bir erkektirler. Partnerlerinin isteklerine asla önem vermezler. Tüm güçlerini birlikte oldukları kadınlara göstermek için elinden geleni yaparlar. Saltanatlarına düşkündürler. Bazı Akrep burcu erkekleri ise, aşkın güzelliğine yani aşka gerçekten inanır. Aşk konusunda heyecanlı, pozitif bir enerjiye sahiptirler. Evlilik kararını alma aşamasında çok zorluk çekecektir. Ara sıra otoritesini hissettirmek isteyecek, bağımsız davranacaktır. Bazen şüpheci ve takıntılı davranışları olabilir. Partnerinin üstüne fazla düşerek bezdirebilirler. Aşık olursa çok uzun yıllar sadık kalırlar. Aşkı pozitif gören Akrep burcu erkeği, sevdiği bir kadınla evlendiğinde ilginç bir şekilde iyi bir evliliği olacaktır.

Akrep Burcu Erkeği – Cinsellik

Ters bir yıldız etkisi altında kalmadıkları sürece Akrep burcu erkeklerinin diğer su grubu burçları gibi libidosu yüksektir. İlişkilerinde olgun ve tecrübeli rolüne bürünmekten, partnerine zevk vermekten hoşlanırlar. Akrep burcu erkekleri ilişkide aktif ve arzuludurlar. Cinsel ilişki de fazlasıyla güçlüdür ve partnerinden de böyle olmasını bekler. Fiziksel ilişkide hayal dünyasını da kullanmaktan kaçınmaz.

Akrep Burcu Erkeği – İlişkiler

Akrep burcu erkekleri ilişkileri üzerine konuşmayı hiç sevmez. Gizemli olmayı sever ve bundan beslenirler. Bu burcun erkekleri çok farklı dünyalardan kişilerle tahmin edemeyeceğiniz kadar karmaşık ilişkileri bulunabilir. Bu hem aşk konusunda hem de arkadaşlık konusunda geçerlidir.

Akrep Burcu Erkeğinin Sevdiği Ve Sevmediği Şeyler

Akrep burcu erkekler, herkes tarafından tanınmak, ünlü olmak isteğinden dolayı önemli insanlarla yakın olmaya çalışırlar. Kendi yağında kavrulmayı severler. Kendisini fazla sorgulayan, kendisini itibarsızlaştıran insanlardan hoşlanmaz ve öyle kişileri hayatına sokmamak için fazlasıyla gayret gösterirler.

Akrep Erkeğine Ne Hediye Alınır?

Önemsendiğini hissetmek Akrep burcu erkeklerini mutlu etmek için yeterlidir. Bu yüzden sevdiği bir romanın baskısı, farklı güzel bir mekanda akşam yemeği onu oldukça mutlu edecektir. Ayrıca günlük kullanabileceği hediyeleri de çok severler. Cüzdan, kemer, saat, gömlek gibi.

Akrep Burcunun Burçlarla Uyumu
Akrep Burcunun Burçlarla Uyumu

Akrep Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar

 • Akrep – Yengeç Uyumu

Bu iki burcun farklı tarafları birbirini tamamlar. Yengeç’in sadakat ve sevgisi Akrep’in kıskanç tarafını törpüler ve dengeler. Akrep’in güçlü tarafı Yengeç’in kendisini güvende hissetmesini sağlar. Evlilik için iyi bir birlikteliktir.

 • Akrep – Oğlak Uyumu

Bu iki burç akılcılık ve mantık konusunda birbirleriyle yarışabilirler. Oğlak seçkin ve sıra dışı bi evlilik için Akrep’le birlikte olurken, Akrep hep hayalini kurduğu bir aşkı yaşayacaktır. Oğlak’ın sabırlı ve gayretli olması Akrep’in araştırma becerisini desteklemektedir. Cinsel açıdan uyumu çok yüksektir.

 • Akrep – Balık Uyumu

Su grubundan olan bu iki burç duygusal taraflarından dolayı olumlu bir ilişki yaşarlar. Balık’ın kararsızlık huyunu telafi eder. Akrep nezaketiyle Balık’ın gönlünü kazanır.

 • Akrep – Başak Uyumu

Başak, Akrep burçları için ideal bir burçtur. Çok sabırlı, kibar, yaratıcı bir aşıktır. Duygularını yoğun yaşayan Akrep burcuna sakin bir Başak burcu tam idealdir. Hayatınızı dengeleyecektir. Sadece aşk olarak değil, bir Akrep’in etrafında daima Başak burcu arkadaşları olur.

Akrep Burcunun Anlaşamadığı Burçlar

 • Akrep – Terazi Uyumu

Akrep’in kıskançlığından ve Terazi’nin ele avuca sığmazlığından dolayı ilişki hüsrana uğrayabilir.

 • Akrep – Aslan Uyumu

İki burcunda yapısı güçlü ve baskındır. Aralarında ki ilişki bir zamandan sonra iktidar mücadelesine dönüşebilir.

 • Akrep – İkizler Uyumu

İkizlerin esnekliği ve uçarılığı ile Akrep’in sert ve sabit tarafı çatışmaya meyillidir. Özgürlüğüne düşkün olan İkizler’in bu özelliği Akrep burcunun pek hoşuna gitmeyecektir.

 • Akrep – Kova Uyumu

Akıllı kova burçları Akrep’lerin hemen dikkatini çekebilir ama devamlı sürecek bir ilişki değildir. Çünkü kova burcu pek duygusal değildir ve kolay kolay bağlanamazlar. Bu sebepten dolayı Kova burcu ilişkide size istediğinizi vermez

Belirsizler

 • Akrep – Akrep Uyumu

Tutkulu ve iyi bir cinsel yaşam gibi görünen bu ilişki bir süre sonra güç mücadelesiyle ilişkiyi bitirebilir.

 • Akrep – Boğa Uyumu

Zıt burçlar olan bu ikili ilişkiye ve hayata bakış açısı birbirine benzer. Ancak inatçı, sert ve esnek olmayan tarafı ilişki de sorun yaratabilir.

 • Akrep – Yay Uyumu

Yay’ın sonsuz özgürlükçü olması, Akrep’in de yoğun kıskanç olması aralarında zıtlaşmaya sebep verecektir. Fakat duyguları yüksek yoğunlukta ise iyimser Yay’lar aşkı uğruna bu duruma katlanabilirler. Aynı zamanda bu yoğun duyguların zamanla durulması gerekir yoksa aralarında ayrılık yaşanabilir.

 • Akrep – Koç Uyumu

Akrep’in kıskançlığı, koç burçlarının dürüst yaklaşımları sayesinde dengelenebilir. Çok yoğun duygularla giden bu ilişki belli bir zaman geçtikçe sakinleşecektir. Her ikinizde Mars’ın delici öfkelerine sahipsiniz.

Akrep Burcuna Uygun Meslekler

Akrep burçları zeki, kolay anlayan ve çalışkandır. Kolay kolay kimsenin yönetimi altına girmek istemezler. Ayrıca sır tutmayı ve herhangi bir iz peşinde gitmeyi severler. Ulaşmak istediği bilgiye çok rahat bir şekilde ulaşır.Akrep burçlarının araştırmayı seven bir yapısı vardır. Yönetici , polis, dedektif, gazeteci, mühendis, analist, terapist, borsacı, yargıç, laborant olmaları ve bundan keyif alabilen burçlardır.

Akrep Burcu Ünlüler
 • Bill Gates
 • Katy Perry
 • Kendall jenner
 • Emel sayın
 • Berrak Tüzünataş
 • Gökçe bahadır
 • julia roberts
 • Metin Akpınar
 • Özge ulusoy
 • Teoman
 • Ayşe Özyılmazel
 • Anne Hathaway

Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
ozge

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend