Afrika’ya Binlerce Kilometrelik İnternet Altyapısı Döşenecek!

2 dakika


En büyük sosyel medya sitelerinden olan Facebook, aktif bir üretimle herkese ulaşmayı hedefliyor ve bu süreçlere dair çok daha farklı ve yenilikçi bir yaklaşım sergiliyor. İnternet konusunda en geri kalmış ülkeler için bir destek çalışması yapacağını yıllar önce açıklayan Facebook, nihayet bu konuda bir çalışmaya başlıyor.

Afrika üzerine alt yapı kuracak olan Facebook, bu konuya dair yapılacak olan çalışmalar için ciddi bir öncülük yapacak diyebiliriz. 6 farklı Telekom şirketi ile birlikte kıtaya ortalama 37 bin kilometrelik bir alt yapı sunacak.

Bilişim teknolojileri konusunda gelişmeler var!

Yapılacak olan çalışmalarda bunlara detaylı olarak dikkat eden Facebook, herkes için daha dikkatli ve estetik bir hizmet sunmayı planlıyor. Afrika üzerinde yoğun bir çalışma yapacak olan Facebook, kişisel beklentileri de bu süreçte büyütecek durumda diyebiliriz.

Bölgede üretilen ucuz ve basit teknolojik cihazların bütün verimlilikte kullanılmasından tutun da, internet yapısının geldikten sonra ortaya çıkabilecek iş imkanlarına kadar geniş bir kullanım desteği herkesi mutlu edecektir. Şirketler bu konuda Facebook ile anlaşarak sorunları çözmek için adımlar atmaya başladılar diyebiliriz.

Afrika’ya 37 bin kilometrelik altyapı yolda!

Afrika üzerine kurulacak olan bu alt yapı, kıtayı geniş ağlarla donatacak ve bu sayede bu kıta üzerinde çok daha estetik ve yenilikçi seçenekler ile bağlantı seçenekleri ilerlemiş olacak. Vodafone, Çin’den Mobil International, Mısır’dan Telecom gibi şirketler ve Facebook tarafından yapılacak olan çalışmaya ‘2Africa’ adı verildi.

Bu proje kapsamında, kıtanın kıyıları boyunca deniz altından 37 bin kilometre boyunca internet kablosu çekilecek. 2AFRİCA ismiyle ön plana çıkacak olan bu hizmetlerde, pek çok konuda yoğun bir kablo çekileceğini ve bu kabloların da güçlü bir şekilde ön plana çıkacağını söyleyebiliriz.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend