74 Gün Aradan Sonra Camiler Cemaatine Kavuştu!

1 dakika


Türkiye’nin son dönemde covid-19 başarısına karşın yapılan esnetmelerden biri ise 74 gün aradan sonra camilerin tekrar ibadete açılmasıydı.

Ülkemizde ilk olarak 13 martta etkisini gösteren yeni tip koronavirüs (covid-19)’a karşı birçok tedbir alındı ve kısıtlamalar yapıldı. Bu tedbirlerden bazıları toplu olarak insanların ikame ettiği yerlere getirilen kısıtlamalar olmuştu. Bu camii ve mescitler için örnek olabilir. Camiler kapatılmıştı.

Türkiye’nin covid-19 karşısında başarıya basamaklarını tırmanmasına karşın belli başlı esnetmeler getirilmiştir bunlardan biri ise 74 gün aradan sonra camilerin tekrar ibadete açılmasıydı.

Bugün yani 29 Mayıs Cuma gününün Cuma Namazı cemaatle birlikte kılındı. Birçok şehrin belediyeleri ve ilçelerin belediyeleri cemaate tek kullanımlık seccade ve maske dağıtarak camilerde önlem aldı. Vatandaşlar ise uzun süre sonra kılınan Cuma namazına yoğun ilgi gösterdi. Namaz seccadeleri arasında 1 er metre mesafe olması dikkat çekti bu insanların virüse karşı nasıl bir tedbir aldığının göstergesiydi.

Cuma namazından sonra bir vatandaş Mert K; ” Bugün özlem duyduğumuz camilerimize kavuştuk. Onca aradan sonra ilk defa cuma namazımızı kıldık. Çok mutlu ve huzurluyuz. Rabbim böylesine tehlikeli bir virüsün bizlere engelleyemediği için şükürler olsun.” ifadelerini kullandı.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
mert

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend