5G Corona Virüsü Yayıyor Mu?

2 dakika


5G teknolojisi hakkında son günlerde yayınlar o kadar arttı ki, bir grup insan 5G teknolojisinden dolayısı Dünya’nın zarar göreceğini, corona virüsü gibi salgınların artmasına ve yaşanmasına sebep olduğunu iddia eder hale geldi. ABD ve diğer ülkelerden yapılan açıklamalarda 5G istasyonlarına zarar vermeye yeltenecek olanların yüksek hapis ve para cezaları ile cezalandırılacak olduğu bile açıklandı.

Bazı insanlar İngiltere’de milyarlarca dolar değerinde olan 5G istasyonlarına saldırdılar ve bu istasyonlarda milyonlarca dolar değerinde zarara sebep oldular. Zaten az sayıda bulunan 5G istasyonlarının bu şekilde yalan yanlış haberler ile gündeme gelmesi İngiliz hükümetini de harekete geçirdi.

Boris Johnson hükümet suçluların ağır cezalar alacaklarını, tüm zararları karşılamak zorunda kalacakları açıklamasında bulundu.

5G Corona Virüsünü Yayamaz

5G teknolojisi radyofrekans dalgalarını kullanıyor ve bugün iletişimde radyofrekans dalgaları 4G, 3G ve diğerlerinde de kullanılıyor. Uzmanlar, yaptıkları açıklamalarda hiçbir şekilde corona virüsünün virüs, bakteri ve benzer şeyleri yayamayacak olduğunu, bu durumun imkansız olduğunu belirtiyor.

5G’nin virüsün gücünü artırmasına yardımcı olduğu iddiaları hakkında ise, uzmanlara göre bu durum hayal ürünü ve gerçek olmayan bir iddiadan ibaret. Radyofrekans dalgalarının eğer ki virüslerin yayılma hızını artırıyor olsaydı bu durumun özellikle de solunum yolu ile geçen corona virüsünü insanlar evlerinden hiç çıkmasalar bile yayacak olduğu belirtiliyor.

5G’yi kötülemekte olan ısrarın özellikle sebepleri bilinmezken, yalan haberleri yayanlar hakkında da bazı cezalar uygulanması bekleniyor.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend