20 Mayıs Türkiye Korona Virüs Durumu

2 dakika


Türkiye 13 Mart’tan beri süre gelen bu salgın hastalık olan covid-19 ile uğraşmaktadır. Pandemi döneminde gelen kısıtlamalar neticesinde vaka sayıları olsun vefat sayıları olsun hep düşüş eğiliminde olduğu grafik ve tablolar eşliğinde doğruluğunu ispatlamıştır. Peki 20 Mayıs Korona Virüs durumu ne oldu? Kaç kişi vefat etti? İyileşen sayısı kaç? Bugün en çok sorulan sorular arasında oldu.

20 MAYIS TÜRKİYE

20 Mayıs verilerine bakılarak genel bir sonuca varabiliriz. Bugün 20.838 test yapıldı; vaka sayısı 972. Vefat Sayısı 23. İyileşen sayısı ise 1.092 ile grafik sonuçlanmıştır.

Elde edilen sonuçlara göre bugün düne göre vaka oranında %8 azalma göstermekte olup, vefat oranında %18 azalma olduğu gösterilmektedir.

Bakan Koca basın açıklamasında yaptığı açıklamalarında “Koronavirüse karşı verdiğimiz mücadelenin karnesi her akşam ekranlardadır. Biz sağlık profesyonelleri, Bilim Kurulu ve salgınla mücadelenin strateji ekipleri olarak umutsuz tek gün yaşamadık. Gelinen noktada bu umut, TEDBİRLERİN EN AZ MEŞAKKATİ İÇERECEĞİ GÜNLERE odaklanmıştır.” ifadelerini kullandı.

Twitter adresinde ise yaptığı paylaşımla; “VAKA SAYIMIZ, 1.000’İN ALTINA DÜŞTÜ. Kaybettiğimiz hasta sayısı bugün de azaldı. Virüsle artık şartları değiştirerek, daha özgür mücadele edeceğiz. Yeni hayat tarzımız: Kontrollü Sosyal Hayat, hep birlikte tedbir. Koşulu: Maske + 1,5 metre Sosyal Mesafe” 20 mayısı yorumlamış ve vatandaşlara öğüt vermiştir.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
mert

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend